Nevşehir’den güdük gelişmemiş

Nevşehir Şehremini Mehmet Savran, kent merkezinde düzenlenen ast ve üstyapı çalışmalarını inceledi.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Komutan Savran, Bekdik ve 15 Orak Ayı mahallelerinde şehremaneti ekiplerince sürdürülen say alanlarında ilgililerden hikmet aldı, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek ahbapça etti.

Vatandaşın temenni ve önerilerini dinleyen Deveci, fotoğraf çektirdiği çocuklarla tıpkı süre basketbol oynadı.

Mahallelerde gerçekleştirilen değiş ve dönüşümün bir anda bitmeme edeceğini belirten Savran, “Nevşehir’imizin hizmetkarı olmaya bitmeme edeceğiz. Vatandaşlarımız söylentiye değil, icraata bakıyor. Vermiş olduğumuz tekmil sözleri bir bir adına getiriyoruz. Bizim derdimiz milletimize işlemek. Çünkü tığ bu şehre sevdalıyız.” diye niteleyerek konuştu.

Devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı

Nevşehir’in Göreme beldesinde posta kenarına devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı.

Edinilen bilgiye bakarak, H.G. idaresindeki 50 UH 120 plakalı otomobil devrildi.

Kazada yaralanan dil sürücüsünün dirimsel tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

“Üniversiteler Düzenlilik Kurulu Toplantısı” yapıldı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığında “Üniversiteler Güvenlik Yerleşmiş Toplantısı” düzenlendi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden (NEVÜ) yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Valilikteki güruh, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Ahi Aktekin, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Yüksek Karasar, Nevşehir İl Cingöz Komutanı Uyanık Kıdemli Albay Bahittin Misyon Mail, Nevşehir İl Itimat Müdürü Şanlı Loğoğlu, Nevşehir Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, kaymakamlar ile bazı çekicilik yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yeni eğitim bilimi tedris yılına müteveccih düzentileme ve hazırlıkların görüşüldüğü toplantıda, akademik çalışmaların dirlik ve yürek içerisinde yürütülmesi, Faziletkâr Tedris Cesaret ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar ile özel öğrenci mahdut ve pansiyonlarının koordinasyon içerisinde çalışarak zaruri tedbirlerin uygulanması yönünde karar makbuz.

Share: