Neşet Ertaş yerine düzenlenen Bilardo Turnuvası başladı

Kırşehir’birlikte, Bilardo Federasyonu İl Temsilciliği tarafından Neşet Ertaş adına 8.’si planlı 3 izole bant bilardo turnuvası 21 ilden 73 sporcunun katılımıyla başladı.

Ankara, Konya, Kayseri, İstanbul, Samsun, Çorum, Mersin, İzmir, Niğde gibi 73 sporcunun katıldığı 3 bant turnuvasında; 2018 yılında Gençler Türkiye Şampiyonu olan Kayserili Kahraman Uğurlu Canözkan ve 2022 yılı Avrupa Şampiyonu Burak Haşhaş birlikte birincilik için ter döküyor. Bilardo Federasyonu Kırşehir İl Temsilcisi Ferdi Aşıroğlu, 20 yıldır ilgilendiği spor dalı hesabına düzenlenen turnuvaların Ahilik Haftası Tebrik Kartı programına dahil edilerek yerel ve uluslararası sporcuların katılımlarıyla turnuvaların düzenlenmesini istiyor. Aşıroğlu, “Neşet Ertaş turnuvasını anadan görme ağıl getirdik ve gelişigüzel yıl düzenliyoruz. Türkiye genelinde 73 sportmen müsabakalara katılıyor. Herhangi Bir biri birbirinden kızıl sporcular var. Düzenlediğimiz turnuvaları Ahilik Haftası etkinliklerine dahil edersek hem Kırşehir amacıyla hem da millî ve domestik sporcuların tanınmaları için yarayışlı iş yapmış oluruz. Turnuvalar açık katılımlarla gerçekleşir. Bilardoda hareketli benzeri adam olan Koçak Saygıner gibi sporcularımız de Neşet Ertaş’ın memleketine gelmekten gurur duyarlı” diye niteleyerek konuştu.

İstanbul’dan mevrut ve Kırşehir’deki turnuvaya katılan 2022 yılı Avrupa Şampiyonu Burak Haşhaş, bilardonun aritmetik, geometri ve fiziğin birleştiği tıpkı spor dalı olduğunu ve gençlere kaynak ettiğini söyledi. 2018 yılında Gençler Türkiye Şampiyonu olan Kahraman Uğurlu Canözkan ise 10 yıldır bilardo oynadığını ve 73 sportmen ile turnuvada buluştuğunu belirtti. – KIRŞEHİRShare: