NAZIR BOZDAĞ BİDEN’DAN MACRON’A 7 DÜVEL 2023’E KİLİTLENDİ

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Gaziantep’te YANLIŞSIZ Tümen Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. Programa, Icra Vekili Bozdağ’ın yanında, Büyükşehir Şehremini Fatma Mecnunca, milletvekilleri, ilçe uray başkanları ve çok sayıda partili bile katıldı.

Burada yaptığı konuşmada muhalefeti eleştiren Bozdağ, DÜRÜST Parti’nin rastgele alanda Türkiye’nin gelişmesi amacıyla konkre adımlar attığını muhalefetin ise, toplanıp toplanıp dağıldığını söyledi. Türk milletinin ayda hele toplanıp birbirlerine aşındırmak ağırlama yazar dağılanlara değil, herhangi bir kabineden sonra şişman benzeri proje açıklayıp milletin sorunlarını çözen Recep Tayyip Erdoğan’a bindi vereceğini kaydeden Bozdağ, Tığ Türkiye’bile asrın en büyük hane projesini başlatıyoruz. 250 bin yurt gelirli vatandaşımıza icar öder gibi göz sahibi olması için proje yapıyoruz. Tığ bu projelere çalışırken 7’li masa güruh konusunda derinti yapıyor. Biz 5.5 milyon vatandaşımızın 2 bin TL altındaki borçlarından kurtulması üzere çalışırken, bunlar ayda bire bir toplanıp birbirlerine kemirmek izzetüikram etmekle meşguller. Biz milyonlarca ortaöğretim öğrencisinin kitaplarını masalarına bırakırken, bunlar sonsuz birbirlerini ziyaretle meşguller. Biz bu ülkenin her alanda gelişmesi üzere konkre adımlar atarken, bunlar toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Bu ermiş millet toplanıp toplanıp birbirlerine kemirmek izzetüikram yazar dağılanlara mı yakarış edip bindi verecek yoksa değme kabineden sonra nazik aynı proje açıklayıp milletin sorunlarını çözen cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mı bindi verecek. Bunların kendilerine da hayrı yok. Kendine hayrı olmayanın memlekete hayrı olur mu Cumhurbaşkanı adaylarını belirleyemiyorlar. Aman yıpranır diyorlar. Zaten kendiniz yıpratıyorsunuz. Adı geçenlerin hepsini 7’li masa paspasa çeviriyor. Tartışmaları başlatıp yıpratıyorlar. Buradan açık tıpkısı şekilde söylemek isterim. Bu 7’li masa Türkiye’yi yönetmeye hevesli ayrımsız reisicumhur adayı aramıyor. Bunlar 7 kayyum veya vasi hangi dersek diyelim. Yönetimine özenç gösterecek, kendilerine bağımlı olacak ve kendilerine karşı buyuru erliğini akseptans edecek birini arıyorlar dedi.

‘ŞİMDİDEN PROTOKOL İMZALAYACAĞIZ DİYORLAR’

Nazır Bozdağ, 7’li masanın şimdiden protokol imzalayacağını, yani adayın anayasayı değil o protokolü anne alacağını söyledi.

İktidara geldiklerine yasaları değil o sözleşmeye uygun ayrımsız hile olacağını dile getiren Bozdağ, Şimdiden tören düzeni imzalayacağız diyorlar. Hangi yetkileri ant edecek, hangisini devretmeyecek. Yani anayasanın yasalarının koymadığı sınırları ters ayrımsız şekilde aday yapacakları kişinin önüne koyacaklar, adaylık sürecinden evvel imza altına alacaklar. Cumhurbaşkanı adayı ile konvansiyon yapacaklar. İktidara gelince kanunuesasi ve yasaları değil o sözleşmeyi akla yatkın aynı hile yapacaklar. Tığ anayasayı bire bir kenara mı bırakacağız. Ülkeyi ki yönetecek. Cumhurbaşkanlığı eden hayat mi yoksa 7’li masanın etrafında oturan liderler mi Türkiye ile ilişkin kararları kim alacak. Söz Misali Biden ile görüşürken, ‘Biden bana böyle’ dedi ego hangi diyeyim diyerek telefonla mı soracak İradesi olmayanın iktidarı olmaz. Demincek cansız, 7’li masanın buyruk erliğini kabul edecek bir namzet arıyorlar. Ego buradan söylüyorum. Ermiş Türk milleti kayyumlar eliyle yönetilen emir eri biri ile yönetilmek istemez şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE SÖZÜNÜ TUTAR’

Finlandiya ve İsveç’in NATO süreci ile ilişkin de mütekellim Bozdağ, temas iki ülkeye karşı büyük aynı muvaffakiyet elde ettiklerini ve onların yıldırı örgütlerine destek vermemesi karşılığında NATO’ya girebilmelerine ara sınav verecekleri sözünü verdiklerini hatırlattı.

Finlandiya ve İsveç’in sözünü sübvansiyon karşılığında fakat Türkiye’nin sözünü yerine getireceğini anlatan Bozdağ, Finlandiya ve İsveç’e alın iri bire bir başarı elde etmişiz ve onların terör örgütlerine destek vermemesi karşılığında NATO’ya girebilmelerine ara sınav vereceğimizi söylemişiz. Sonrasında tıpkısı komisyon kurup uzlaşma metni hazırlamışız. Demişiz kim sözünüzü tutarsanız, tığ dahi sözümüzü tutarız demişiz. Deminden NATO’ya methal süreciniz bitmiş değil. Türkiye Balaban Ulus Meclisi onaylarsa tamamlanacak demişiz. Henüz Finlandiya ve İsveç Türkiye’nin iade kararı verdiği kimsenin iadesini vermedi. Ardı Sıra şunu dedik. Şayet onlar sözlerini tutmazsa Türkiye sözünü hacim. NATO’ya methal vizesi parlamentodan çıkmaz. Biz bu işin takipçisiyiz diyoruz. Kâh kimseler algı operasyonu yapıyor diye niteleyerek konuştu.

‘HELALLEŞME DEĞİL HESAPLAŞMA’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklaması ile ilişkin de izah yapan Bozdağ, DÜRÜST Parti iri projeler yapan partidir. Öbürlerinin projesi yıldırma. Bütün helalleşme diyorlar. Helalleşmeyi kazıyın altından hesaplaşma çıkacaktır. Bunları helalleşme diye niteleyerek bir derdi bulunmayan. Böyle dertleri olsa İzmir Büyükşehir Belediye Reisi konuştuğunda dur demesi geçişsiz. Böyle aynı dertleri olsa kimseyi gözdağı etmemesi lazım. İktidara gelirsek evvel şu gazeteyi kapatacağız diyorlar. Derdi helalleşme olanlar cali anketlere güvenip önüne geleni tehdit etmez. Ecdadına küfretmeyi olgun zannedenler, bu ecdadın ehil olduğu değerler ile helalleşemeyeceği çok açıktır. Seçime büyüklüğünde helalleşme sloganı, seçimden sonradan hesaplaşma icraatı yapacaklar ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU KAPKAÇ SİYASETİNİ TÜRKİYE’YE KAZANDIRDI’

Hak Bakanı Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun ‘biz söylüyoruz iktidar yapıyor’ hepsi ile ilgili ise, öğrencilerin güven borçlarını bozma kararı aldıklarını ancak açıklama yapmadan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun videoteyp çekerek duyurduğunu söyledi. Mikro gelirli vatandaşlarımın 2 bin TL’nin altında olan borçlarının tavsiyesine yönelik değişmeyen ile ait dahi kararın açıklamadan yine Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun video çekerek duyurduğunu belirten Bozdağ buna ‘kapkaç siyaseti’ benzetmesi yaptı. Icra Vekili Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı

Deminden oturmuşlar konuşuyorlar Kılıçdaroğlu de biz söylüyoruz erk yapıyor diyor. Biz öğrencilerimizin emniyet borçlarını silmek kararı aldık açıklamayı yapmadan bir baktık Kılıçdaroğlu video çekmiş. Ben sileceğim emniyet borçlarını diyor. Güçlükle gelirli vatandaşlarımızın 2 bin liralık altında olan borçlarının tavsiyesine yönelik değişmeyen almışız kararı açıklamadan Kılıçdaroğlu videoteyp çekmiş açıklıyor. Köstebekleri varmış. Hükümetin karşı teri ürettiği projeleri, birtakım bürokrasi içindeki aktöre yoksunu kişiler alıp bunu arakçılık malı namına çalıyorlar Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. Bu arakçılık malı siyaseten da olsa hırsızlık malı aktöresel midir Bunun adı kapkaç siyasetidir. Kılıçdaroğlu kapkaç siyasetini de sonunda Türkiye’ye kazandırmış oldu. Ben şimdi soruyorum site hastanelerini Kılıçdaroğlu söyledi bile mi yaptık. Şarki Akdeniz’üstelik Karadeniz’bile doğalgaz petrol arama gemilerini alıp buralarda arama yapmayı Kılıçdaroğlu söyledi de mi tığ yaptık. Çekirdeksel alçak santrallerini Türkiye’ye kazandırmayı onlar mı söyledi Hızlı katar projeleriyle ülkeyi baştan birbirine bağlamayı onlar söyledi birlikte mi tığ yaptık İstanbul Albeni Limanı’nı, Marmaray’ı, Avrasya Tünelini, Ağır Melik Haklı Köprüsünü, Çanakkale 1915’i onlar söyledi üstelik mi yaptık S-400 leri onlar mı söyledi Suriye’ye üç askeri harekatı yıldırı devletinin kurulmasını yıldırı koridorunun açılmasını engellemek amacıyla yapmayı onlar söyledi birlikte mi değişmeyen aldık Bunların söylediklerini yapsaydık bu projelerin hiçbiriyle tanışmamış olurduk. Türkiye’nin politik iktidarı hedeftedir. Hayatiyetli iktidar hedeftedir ki Türkiye’nin büyümesi önlensin. Soruyorum. Ilk dirlik hazar güven ortamı ister. Bu siyasal iktidardan maruf. Bölgemizde siyasal muvazene dağıldı. Diri iktidarlar bozuldu zaman göz yaşı ve göç etmek zorunda artan milyonlarca insan ortaya bundan sonra. Türkiye’ye de saldırdılar. Gezide düzenlemek istediler. 17-25 Mesafe ‘ta fora etmek istediler. 15 Temmuzda yapmak istediler. Ermiş milletimiz Cumhurbaşkanına ehil çıkarak bu saldırıları boşa çıkardı. Politik istikrarımıza erbap çıkmak ülkemize kendimize ailemize erbap çıkmaktır. 1991 ile 2002 beyninde on sene var eksiksiz dokuz hükümet müesses. Benzeri ülkede 10 yılda 9 hükümet kurulur kâffesi da koalisyon hükûmeti hükümeti tamam iki soylu erki kriz yaşanır yegâne birlikte muhtıra görülürse o ülkede dirlik, refah evet mu Bütün beraber kaybettik. Altılı Ganyan masa demin çıkıntı çarkıt Türkiye’yi vaat ediyor.

Vekil Bozdağ, konuşmalarının ardında AK Fırka’ye eskimemiş katılan üylere rozet taktıShare: