Muşlu aileler çocukları üzere HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı aileler, partinin memleket başkanlığı uğrunda oturma eylemi yaptı.

Çocuklarına buluşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, gelişigüzel hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi bitmeme ettirdi.

HDP devlet binası önünde bire bir araya mevrut aileler, “Ahali düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran tümen”, “Anneler direniyor”, “Imdi kâfi yakamızdan fikir” ve “Kâfi artık evlatlarımızı bırakın” yazılmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, slogan atarak HDP’ye tepki gösterdi, çocuklarına teslim olmaları üzere çağrıda bulundu.

Cet Şemsettin Özcan, gazetecilere, 41 sülale olarak eyleme bitmeme ettiklerini söyledi.

Kendilerine destek veren sülale sayısının sürekli arttığını tabir eden Özcan, şunları belirtti:

“HDP çocuklarımızı verinceye kadar burayı metrukiyet etmeyeceğiz. Bu Türk ve Kürt davası değil. Bunlar nereye giderlerse gitsinler, niye bizim huzurumuzu bozuyorlar. Biz burada, Diyarbakır’de, Şırnak’ta ve Hakkari’üstelik eylemimize bitmeme ediyoruz. Çocuklarımızı istiyoruz. Onların çocukları şu zaman nerede, bizim çocuklarımız nerede? Çocukları kitapların üzerinden aldılar dağa gönderdiler, ellerine silah verdiler. Buna ne hakları var. Çocuklarımıza sesleniyoruz. Sesimizi duyuyorsanız kadın teyit olun. O pislikten çıkın.”

Esas Naciye Sönmez Kader birlikte çocuğuna teslim olması çağrısında bulunarak, “Çocuğum için HDP’nin önüne geldim. Tıpkı bala dağda kalsa birlikte biz buradayız. Bu davaya devam edeceğiz.” dedi.

Gülbahar Tekerlek ise HDP önünde çocuklarını beklediklerini söyledi.

Eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini nâkil Tekerlek, “Onların çocukları Avrupa’dahi okuyor, bizim çocukların eline silah verdiler. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Çocuğum için Batman ve Diyarbakır’a gittim. Ego ve çocuğum hastayız. HDP çocuğumu elbet götürdü, öyle da getirsin bize versin. Korkmuyorum, eylemimi bitmeme ettireceğim.” ifadesini kullandı.

Share: