Muharrem İnce: “Kılıçdaroğlu’nun beyaz zehir iddiasını kanıtlaması geçişsiz”

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümete müteveccih “Akan açığı eroin satarak kapatıyor” sözlerine ait, Kılıçdaroğlu’nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi:

Ülke Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, beraberindeki umumi başkan yardımcıları ve fırka yönetimi ile Hakkari’dahi esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vatandaşların tehlikeli ilgisiyle karşılaşan İnce, yanına mevrut gençlerle özçekim yaptı.

Çarşı merkezi boyunca seçme otobüsünden çalınan çalgı aleti eşliğinde vatandaşları selamlayan İnce, bir taksi durağındaki esnafla çay içtikten bilahare ziyaretiyle ait açıklamada bulundu.

“Devlete olan güveni yeniden organizasyon etmeliyiz”

Site site gezerek Türkiye’yi anlatmaya çalıştıklarını belirten İnce, “Bakın Sedir Çekim ve Bütçe Komisyonunda 2023’ün bütçesi görüşülüyor. 565 milyar ürem ödemesi var. Tarıma ayrılan mülk 54 bilyon, faize ayrılan dünyalık 565 milyar. Türkiye’nin gerçeği bu. Ama hep alay malay Türkiye’yi buradan çıkarabiliriz. Türkiye bu sıkışmışlıktan çıkabilir. Hep gelişigüzel bunu yapabiliriz. Nereden başlayacağız. Devlete olan güveni yeniden kurmamız geçişsiz. Öğrenciler ÖSYM’ye güvenmiyor. Sorular çalınıyor zira. Esnaf ve iş kadını kalıp bankasının açıklamasına güvenmiyor. Bilcümle yurttaşlar TUİK’in açıklamalarına güvenmiyor. Hepimiz devletin kurumlarına güveni arttırmalıyız. Sonraları Türkiye’yi aynı ünsiyet devleti yapmalıyız. Mahkemeye gittiğimizde hepimizin adil yargılanacağına güvenmeliyiz. Sonradan liyakatı getirmeliyiz. Kamuda çalışacakların tam ve kalburüstü olması lazım. Hep bunları yaparsak ülke huzurlu olur” dedi.

“Halk ve Budun ittifakında yokuz”

Halk ve Kavim ittifakında düzlük alamadıklarını belirten İnce, “İkisinden birlikte faydalı gelmeyeceğine inanıyoruz. Biri 20 senede batırmış. Demincek diyor kim 20 senede yapamadım. Benzeri daha seçim. 25’inci senede yapayım. Ötekisi üstelik diyor ki o yapamaz. Amma Tayyip Erdoğan’ın bozuk bakanlarıyla beraber ‘ego yaparım’ diyor. Yahu onlar yapsaydı vaktiyle doğrusu yapardı” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’yi düze çıkarıp Sümbül Dağı’nın karşısında öz içeceğim”

Hakkarililerden düşünce talip İnce, “Yurt Partisi kendisine tertemiz ayrımsız partiyiz. Hakkari’bile ne konuşuyorsak Trabzon’üstelik onu konuşacağız. Ağrı’dahi ne konuşuyorsak, Edirne’dahi üstelik onu konuşacağız. Kimseyi kandırmadan, dolma konuşmadan, doğruya makul, yanlışa hatalı diyeceğiz. Hepinizi Ülke Partisi’hangi görüş vermeye çağırma ediyorum. Allah izin verirse, millet da rey verirse ben bu Türkiye’yi benzeri dakika geçmiş düzlüğe çıkarırım. Bilahare de zahmetli tıpkısı Reisicumhur namına gelirim Sümbül Dağı’nın karşısına çayımı içerim” diye niteleyerek konuştu.

“Duyumlarla söylediyse ülkemizi zor durumda bırakır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hükümet cari açığı beyaz zehir satarak kapatıyor” iddiasına müteveccih soruya ise İnce, şöyle yanıt verdi:

“İddia doğruysa kilolu. O ahit elindeki belgeyi açıklaması geçişsiz. Bu doküman yoksa bile hoppadak duyumlarla böyle tıpkı madde söylediyse, bu ülkemizi el durumda bırakır. Bunu akla yatkın bulmam. Bunu söylediğine bakarak elinde belge olması lazım. Bu belgeyi açıklarsa nitelik kilolu. Belge açıklamasa birlikte güç.” – HAKKARİ

Share: