Muğla’de “kavisli sollama” fert aldı! Bozuk uray başkanlarının bile aralarında bulunduğu 5 kişi öldü, 2 can yaralandı

Fethiye’den Antalya’nın Korkuteli ilçesine giden Süleyman Kılınç’ın kullandığı araba, kusurlu sollama dolayısıyla karşıdan mevrut Süleyman Sazboğaz (64) yönetimindeki temiz yüklü kamyona çarptı.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARI HAYATINI KAYBETTİ

İhbar üzerine olay yerine mevrut afiyet ekipleri, ANAP’tan 1999-2000 yıllarında Altınyayla belediye başkanlığı fail Süleyman Kılınç’ın, 1994-1999 yıllarında DYP’den Altınyayla şehremaneti başkanlığı yapan Mevlüt Şimşek’i, Atatürk Üniversitesi Fen Gökçe Yazın Fakültesi Fellah Dili ve Edebiyatı Ana Haber Dalı Akademisyen Prof. Dr. Kenan Demirayak’ın (71) ve Ünal Karapınar’ın (58) yaşamını yitirdiğini belirledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan kazada kamyon şoförü Süleyman Sazboğaz ile yanındaki Yunus Sazboğaz (29) ile Adnan Kabadayı (63) ise yaralandı. Çevredeki hastanelere kaldırılan 3 yaralıdan Sazboğaz dahi doktorların cemi müdahalesine karşın kurtarılamadı. 5 kişinin donmuş bedenleri, ölü açımı için Muğla Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Yaralıların ise hastanedeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Kaymakamlık ile ilgilendiren sormaca başlatıldı.Share: