Muğla’da meydana mevrut kaymakamlık Burdur Altınyayla’yı kanun boğdu

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, makine, karşıdan yönden gelen salt yüklü kamyona çarptı. Kazada 5 dirilik hayatını kaybederken 2 güç üstelik ağır sıklet yaralandı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirleme edilince Burdur Altınyayla yasa boğuldu.

Kaza, Süleyman Sazboğaz idaresindeki öz kamyonu ile 07 ACK 674 plakalı otomobilin çarpışması sonucu meydana geldi. Kazada Kamyon içerisinde mevcut Yunus Sazboğaz ile Adnan Efe yaralanırken otomobilde kâin Burdur’un Altınyayla ilçesi sakat belediye başkanlarından Süleyman Kılınç (66), Mevlüt Parıltı (57), Atatürk Üniversitesi Malumat Literatür Fakültesi Gündüz Feneri Dili ve Edebiyatı Asıl Selen Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Demirayak (71) ve Ünal Karapınar (58) olay durumunda kamyon şoförü Süleyman Sazboğaz ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan 2 kişinden tedavisinin bitmeme ettiği öğrenildi.

Kazada hayatını kaybeden Burdur’un Altınyayla ilçesi Şehremaneti eski başkanları Kılınç ve Şimşek, Akademisyen Prof. Demirayak ile güreş ağası Karapınar’ın cenazeleri yapılan otopsinin ardandan Altınayayla ilçesine gönderildi. Kamyon şoförü Sazboğaz’ın cenazesi ise Seydikemer ilçesi Kıran mahallesinde defnedileceği öğrenildi. – MUĞLA

Share: