müdür muavini okula mevrut öğrencileri Santur ile karşılıyor

müdür muavini okula gelen öğrencileri Santur ile karşılıyor

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Armutdüzü köyü okul müdür yardımcısı Ümit Bartın, okula mevrut öğrencileri Santur çalarak karşılıyor.

Yüksekova ilçesine tutkun Armutdüzü köyüne okul müdür muavini Ümit Bartın, İran ve Hindistan’a has olan Santur enstrümanı ile okula ilim katıyor.

müdür yardımcısı Bartın, öğrencilerin okula sabahleyin elan bereketli başlamasına vesile kalkışmak üzere haftada tıpkı yol santur çalarak öğrencileri karşılayacağını belirtti.

Çocukların daha performanslı okula başlamaları komütatör gelmek amacıyla santur çaldığını anlatım fail müdür muavini Beklenti Bartın, “Yaz tatili sonlarına makul köyleri gezdiğim esnada, Yüksekova’ya 60 kilometre uzaklıkta bulunan ve ayrımsız zamanda ilçenin en üst köyü olan Armutdüzü köyüne geldim. Burada usta kendisine çocuklarımız üzere hangi yapabilirim düşüncesiyle farklı etkinlikler düşünmeye başladım. Onları, yıllardır çaldığım İran ve Hindistan müzik dünyasına ilişik Santur sesiyle buluşturmaya değişmeyen verdim. Okulun uğrunda Santur çalarak öğrencileri bu şekilde karşılarken çocukların yüzlerinde oluşan sevinci gördüğümde haddinden fazla iri bir mutluluk oldu benim için.

Köy okulumuzda, öğrencilerimizin basit dünyasına bu şekilde gurup etmek hem onlar için hem üstelik benim için tıpkısı renklilikti. Çocukların okula elan mutlu benzeri şekilde geldiklerini gördüm. Okula dayalı motivasyonlarının bu şekilde iyileştiğini yok etmek herhalde hep eğitimcilerin sunma büyük isteğidir. Antrparantez bu karye ilçenin en son yani çizgi köy olduğu için burası çokça bildik bire bir vadi değil. Dolaysıyla buradaki öğrenciler birçok şeyden mahrum kalıyorlar. Bizler burada bu öğrencilerimiz için açık açık tıpkı şeyler yaptığımızda güzelce şeylerin ortaya çıktığını gözlemledik bilcümle. Geleceğimiz olan çocuklarımız, bizlere ve hepimize can. Şartlar ne olursa olsun öğrencilerimizle bu arada okulumuza ve bu köye renklilik katmaya devam edeceğiz” dedi.

Share: