Mudanya’da hastane projesinin engellendiği iddiası

Bursa’nın Mudanya ilçesinde nesir yol açmak istediği özel keyif kuruluşunun imar işlemleriyle ilişkin engeller çıkarıldığı iddiasıyla kıtlık grevine başlayan Dr. Kayhan Turan, ortopedi hastanesini yapmak üzere yıllardır büyük bir ceht ile çalıştığını söyledi.

Turan, Mudanya Ateşkes Meydanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, greve başlamasının ardından 27 günde 15 kilo kaybettiğini ve bu müddet ortamında benzeri yol hastaneye kaldırıldığını anlattı.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası hastanelerin sağlamlığı konusunun baştan gündeme geldiğini belirten Turan, şu değerlendirmede bulundu:

” Marmara Bölgesi’nde, Mudanya’de depreme dayanıklı tıpkısı ortopedi hastanesinin hangi büyüklüğünde anlamlı ve muktezi olduğunu parçalanmamış kamuoyuna anlatabildim. Mudanya’de bina etmek istediğimiz ortopedi hastanesi üzere yıllardır nazik bire bir çabalama ile çalışıyorum, adeta savaşıyorum. Şimdiye büyüklüğünde kimsenin farkında olmadığı bu mücadelede kimlerle, neyle, pekâlâ kumpaslar ve kirli ittifaklarla uğraştığım gözler önüne serildi.”

Turan, Mudanya Belediye Reisi Hayri Türkyılmaz’ın, daha evvel kendilerine verilen ruhsatı inkar ettiğini öne sürerek, yaşadığı zorluklar evet bile neler çektiğinin değil, bu eylemin ülkeye ve bölgeye kazandırdıklarının elan aşkın konuşulmayı adalet ettiğini belirtti.

Açlık grevine başlamasının ardından ara sıra kazanımlar elde ettiğini savunan Turan, “Eylemim, 1/1000’lik imar tasrif çalışmasının hızlanmasını sağladı. Belediye Reisi, bu eylemin yarattığı tartı karşısında aceleyle dahi olsa bayındırlık planının Belediye Meclisine sunulacağı tarihi belirtmek zorunda kaldı.” diye niteleyerek konuştu.

Dr. Kayhan Turan, belediye binası önündeki açlık grevine Mudanya Parkı’nda devam edeceğini sözlerine ekledi.

Share: