Motorolanın Telsiz Endüstrisi

Motorola, merkezi Illinois, Schaumburg’da bulunan çok uluslu bir telekomünikasyon şirketidir. Paul Galvin tarafından kuruldu ve 1920’lerde telsiz yapmaya başladı.

Motorola’nın ana şirketi Lenovo Group Ltd’dir ve dünyanın en büyük altıncı cep telefonu üreticisidir. Motorola ilk olarak “Handie-Talkies” adı verilen ticari telsizleriyle tanındı.

Telsiz özellikleri Motorola telsiz Türkiye distribütörü:

1) VX261 2 yönlü telsiz:

a) Radyo bandı: UHF 400-470 MHz

b) Verici gücü: 2W (maks 5W) 4 kanal + 128 kanal

c) Alıcı Sistemi: 13dBm hassasiyet, 12dBm (min.) çıkış gücü

d) Anten konektör tipi: Ters Polarite SMA Erkek, Dişi anten konektör tipi: BNC/N Tipi Dişi,

e) Frekans Aralığı 400 – 470MHz 136 – 174MHz 220 – 225MHz

Motorola, elektronik endüstrisinde büyük bir şirkettir ve uzun süredir varlığını sürdürmektedir. Uzun yıllar telsiz ürettiler ve özellikle telsizlerinin PMR446 ve DMR sistemlerinde kullanımına odaklandılar.

Motorola, Paul V. Galvin tarafından 1928’de Galvin Manufacturing Corporation olarak kuruldu, ancak genel merkezi Chicago, Illinois’de 1947’ye kadar kurulmadı. Motorola’nın ilk telsiz üretim tesisi Illinois, Bloomington’daki eski bir çiftlikte açıldı.

Motorola telsiz modelleri bir asrı aşkın süredir piyasada. Özellikle geleneksel telsizlerin hava veya arazi nedeniyle erişilemediği bölgelerde, dünyanın her yerindeki insanların favorilerinden biri olmuştur.

Motorola, kablosuz telekomünikasyon endüstrisinde dünya lideridir. Telsiz telefon ahizesi, cep telefonu ve uydu navigasyon pazarlarında Motorola, gelirlerinin %50’den fazlası denizaşırı ülkelerden gelen üçüncü dünya markasıdır.

Motorola, elektronik alanında uzun bir geçmişe sahip tanınmış bir şirkettir. Bugün cep telefonları, kablosuz cihazlar, ev ürünleri ve daha fazlasını tasarlıyor ve üretiyor. Şirket 80 yılı aşkın süredir varlığını sürdürüyor ve bugün bile dünyanın en büyük elektronik cihaz satıcılarından biri olmaya devam ediyor.

Motorola telsiz, o sırada piyasada bulunan VHF modellerine göre daha ucuz bir alternatif olarak 2008 yılında piyasaya sürüldü. Telsizler genellikle avcılar veya telsizlerini günlük olarak iş için kullanan inşaat işçileri gibi iletişim maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen kişiler tarafından kullanılır.

Motorola, bir asrı aşkın süredir var olan bir markadır. Motorola, 1928’de kurulan ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan çok uluslu bir Amerikan telekomünikasyon şirketidir.

Motorola, vx261, sl4000 ve dp4801 serileri gibi kendi özel özelliklerine sahip telsizler üretmeye başladı. Bu telsizler sağlamdır, iyi bir pil ömrüne sahiptir ve harika bir iletişim menziline sahiptir, bu da onları vahşi doğa gezileri veya derin deniz balıkçılığı gibi diğer telsizlerin çalışmadığı yerlerde kullanım için ideal hale getirir. PMR446, DMR/FM analog sistemler ve ayrıca D-STAR DMR FM Analog sistemler gibi dijital standartlar ve D-STAR gibi Dijital standartlar için uygun telsizler sunarlar.

Share: