Motorcular Haydar Sarrafiye Anısına Yarıştı

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın dördüncü ayağı, Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi (BTP) Kurucu Umumi Başkanı Haydar Başlangıç anısına Balıkesir Gönen’da yapıldı.

TMF’nin 2022 yarışma takviminde yer düz Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın dördüncü ayağı, çarkıt BTP Genel Başkanı Haydar Mir anısına, Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda düzenlendi. Yarışları, BTP Genel Başkanı Hüseyin Ser da izledi. Yarış etaplarından birinin startını veren Hüseyin Esas, “Türkiye’dahi hobilerimizi unuttuk, koşullar zorlaştı. Dünyanın geldiği noktaya göre Türkiye elan baş döndürücü tıpkı müşkülat yaşıyor. Bu türlü fırsatlar hele torunlar amacıyla mefret. Eskimemiş neslin bu işe göl ayağı uydurması lazım. Bu soy organizasyonlar Türkiye’nin temas durumunda olmalı, bunun yanı sıra yoğun anlamda teşviklerin birlikte olması lazım” diye niteleyerek konuştu.

Organizasyona destek veren hareket insanı Hayri Sarrafiye ise “Merhum babam hesabına bu sene ikinci yol bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz” dedi.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçan üstelik “Motokros branşının sunma güzel yapıldığı ve sporcuları yer aşkın geliştirici performansla yapıldığı alanlardan bire bir tanesindeyiz. Bugünü özel kılan, sporcularımızı bahtiyar fail hizip birlikte yarışların eşsiz büyüğümüz Prof. Dr. Haydar Saksı anısına yapılıyor olması” diye konuştu.

Türkiye şampiyonasında MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Kadınlar, Senior ve Veteran sınıflarında yarışmalar yapıldı. Dürü törenine Hüseyin Esas, 65cc kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini verdi ve şöyle konuştu:

“Bu güzel aranjman hepimiz amacıyla hayırlar getirsin. Başta Türkiye Motosiklet Sporları Federasyonu Başkanı İlyas Yunus Uçan Beyefendi’ye, Şakir Şenkalaycı Hoca’mıza ve bulunmaz ağabeyim Hayri Mebde Beyefendi’ye bu güzelce kombinezon üzere teşekkürname ediyoruz. İnşallah benim bile genişlik önemsediğim grup bu ayrıntılar. Bu çocukların Gönen’üstelik başlayan hikayeleri dünya pistlerinde bitmeme edecek, yıpranmamış şampiyonlar Türkiye’den çıkacak diyerek umut ediyoruz. Federasyona ve çocuklarımıza başarılar diliyorum, hepinize teşekkürname ediyorum.”Share: