“Milli Ağaçlandırma Günü”nde fidanlar toprakla buluşturuldu

Erzurum, Ardahan, Ağrı, Erzincan, Kars ve Tunceli’da, “11 Teşrinisani Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında rekiz dikim etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Eczalık Fakültesi beraberinde gerçekleştirilen etkinlikte 1000 ağaç toprakla buluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı konuşmada, vatanın değme karışında toprağın zinde fidanlarla buluşması ve geleceğin ormanına dönüşmesi amacıyla umum birliğiyle üstlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Üniversite yerine herhangi bir sene aynı zaman diktikleri fidanlar kadar malumat ormanına gailesiz fidanları katmanın heyecanıyla çalıştıklarını tabir fail Çomaklı, “Yeryüzünün emanetçileri kendisine insanlara düşen yer mefret görevlerden birisi da doğaya, hayvanlara ve insanlara saygıyı açmak ve yaygınlaştırmaktır. Bu kaçınmak ve bilinçle Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı anlayış hareketiyle Cumhuriyetimizin yüzyılına çağ olacak rekiz ağaç etkinliğini Atatürk Üniversitesine katılan dikme gibi gençlerimizle birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek konuştu.

Erzurum Maharet Üniversitesinde de yerleşke içerisine fidanlar dikildi.

Kent genelinde bugün 18 bin amut toprakla buluşturuldu.

Share: