Milletvekili İshak Gazel’den sayrılarevi müjdesi, Yoncalı FTR yıl sonu tükenik

Türkiye Nazik Ulus Meclisi (TBMM) Riyaset Divanı Katip üyesi ve DÜRÜST Öğür Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Yoncalı’üstelik yapımı bitmeme eden 100 yatak kapasiteli Hikmet Tedavi Hastanesi’nin (FTR) yıl böylece hizmete sunulacağını bildirdi.

Yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla Yoncalı’nın termal ve sağlık turizmi açısından heybetli ayrımsız forma haline geleceğini ifade eden Gazel, “Kütahya’nın sağlık turizmi potansiyelinin ortaya çıkartılması için Yoncalı esas merkezlerimizden birisi. Milletvekilimiz Ceyda Korkulu Erenler ile gelişigüzel şu zaman yapımı devam eden Fizik Otama Hastanesi’ne görüşme ettik.

Şimdi buradan muştulu veriyorum; yıl sonu itibariyle bu hastanede hastalarımız otama almaya başlayacak. Kütahya’birlikte Esenlik Bilimleri Üniversitesi ve bulunan Yoncalı Hikmet Otama Hastanesi’nde toplanmış 475 akak kapasitesi var. Bunlara ilave namına Tavşanlı’de birlikte 95 yatak var. Kütahya, yıpranmamış bitecek 100 yatak kapasiteli hastaneyle birlikte esenlik turizminde şanlı tıpkısı konuma gelecek. Dünyada afiyet turizmine harcanan dünyalık 75 bilyon doları geçti. Buradan bizim katiyen payımızı almamız lazım. Bunun için yetişkin ve özel çalışmalar yapıyoruz. Belediye ve İl Hususi dümen ve Keyif Bakanlığımız yaptığı çalışmalar var. Ayrıca Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımız yaptığı icraat var. Yoncalı’ya yapılan 3 sahanın geçici kabulünü yaptık. Bu halkımızın hizmetine sunulmuş benzeri envestisman oldu. İnşallah önümüzdeki süreçte Yoncalı afiyet ve termal turizmin şanlı benzeri merkezi haline gelecek” diye konuştu. – KÜTAHYA

Share: