MHP’li Karadağ: “Türklere cebin MEMLUK ve Avrupa’da tıpkı düşmanlık salgını bahis konusu”

Milliyetsever Akım Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Türk milletine alın alelhusus Amerika Bir Devleteri (MEMLUK) ve Avrupa’de bire bir antagonizm salgınının söz konusu olduğunu, Türkiye’ye cebin mütezayit bu düşmanlığın sıkı içre dahi aksiyon birlikçiler bularak eş anlı adına bitmeme ettiğini savundu.

Ulusalcı Hareket Partisi (MHP) milletvekilleri ve teşkilatları, Umumi Başkan Izzet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “Adım Adım 2023: İlçe İlçe Üslup ve Tavzih” derinti çalışmalarına bitmeme ediyor. Bu kapsamda, MHP Kars İl ve Minval İlçe Teşkilatının düzenlediği toplantıya katılan MHP Iğdır Mebus Yaşar Karadağ burada açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Behçeli’nin talimatları doğrultusunda başlatılan, toplantının Türkiye ve Türk – İslam alemi amacıyla hayırlara şalter olmasını arzu eden MHP Iğdır Saylav Yaşar Karadağ, Türk milletine karşı özellikle BENDE ve Avrupa’üstelik ayrımsız düşmanlık salgınının söz konusu olduğunu, Türkiye’ye alın küsurat bu düşmanlığın sıkı içinde üstelik aksiyon birlikçiler bularak eş zamanlı adına bitmeme ettiğini öne sürdü.

Türkiye’dahi aynı kargaşa ve çatışma ortamı derk etmek üzere 2013’te Seyahat Olayları ile düzenlenen çıyanlık eylemi olduğunu, şehirlerde hendekler kazarak Türkiye’yi bölmeye çalıştığını ve 15 Orak Ayı 2016’dahi askeri çarpış girişimiyle bile devlet yönetimini ele geçirmeye kadar vardığını dile getiren Karadağ, “Hain FETÖ’nün çarpış kalkışmasıyla senkronik namına PKK’nın üstelik sınırlarımızda tıpkı işgal hareketine kalkışması, KUL ve bazen Avrupa devletlerinin ülkemize diz çöktürme gayretleri, kazançlı suikastlarla edep etme çalışmaları, ihanetin bağırsak ve dış ortaklarını ve büyüklüğünü ortaya koymaktadır. Hep bu tiksindiren saldırılar karşısında Türk devleti, sarp durmuş, tasdik idmansız, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ortaya koyduğu Zihayat Yöntem anlayışıyla başarıyla kaldırılmış etmesini bilmiştir” dedi.

Türkiye’nin, cumhur ittifakıyla oluşturduğu Diri Politika ile Lider Talih Türkiye amacında kolaylıkla ilerlediğinin altını çizen Karadağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ayrımsız taraftan FETÖ ve PKK’ya göz açtırmayan Türkiye, diğer taraftan tarihi haklarını elde etmeye başlamıştır. Şark Akdeniz’deki varlığımız ve Semavi Vatan’a sahip çıkışımız Türkiye düşmanlarını kudurtmaktadır. Cömert büyüklük Azerbaycan’ın 30 yıldır nehiy altındaki Karabağ topraklarının kurtarılmasında ortaya koyduğumuz dokunaklı ve irade hep dünyayı şaşırtmıştır.

Bir özge taraftan Türkiye, sınırlarının yanı başında oluşturulmak istenen yıldırı koridorunu ‘Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Hazar Pınarı Harekatları’ ile yerle bir ederek Türk düşmanlarına ummadıkları ayrımsız ders vermiştir. Halen bitmeme eden ‘Pençe-Kilit’ Harekatıyla da yıldırı örgütüne akıbet darbe indirilmektedir. CHP ise PKK’nın arzu ve emriyle bu harekatlara engel olmaya çalışmış; Tezkereye yarayışlı oyu vermiştir. Ancak, Cumhur İttifakının kararlı duruşu sebebiyle sınırın ötesinde 35 kilometre derinliğinde tehlikesiz tıpkısı tarz oluşturulmuş, böylecene ülkemizi zılgıt eden terör örgütlerinin eli kolu kesilmiştir. Türkiye’nin havada, karada ve denizde muktedir olduğunu eksiksiz acun görmüştür.

Dış ve bağırsak mihrakların hazmedemediği de budur. Türkiye’nin bölgesel ve toptan benzeri ciddi olmasını engellemek isteyenler benzeri kuvvet değişikliği meydana getirene çatışma Türkiye ile mücadele edeceğini küşade ilan etmiştir. Muhalefetin burun ve çalışmalarına baktığımızda MEMLUK Başkanı Joe Biden’ın, ‘Türkiye’da tıpkısı nüfuz değişikliği yapmak amacıyla karşıt liderlerin desteklenmesi gerektiği’ yönündeki sözlerinin eyleme geçirildiğini göstermektedir. Böylelikle 6+1 masanın kimler yoluyla tıpkısı araya getirilmiş olduğu üstelik ortaya çıkmıştır.

Önce bölgemizde ardından dünyada bir bati merkezi olma yolunda doludizgin ilerleyen Türkiye, temas nev engeli aşmaya muktedirdir. Hedefimiz 2023’te Lider Talih Türkiye’dir. Milliyetsever Cereyan Partisi bugüne büyüklüğünde olduğu kadar; çıktı de, ‘Önce Ülkem ve Milletim’ düsturuyla ve ‘Kerem-i sonsuzluk müddet’ şiarıyla dahili ve harici bedhahlara karşı mutlu mücadelesini sürdürecektir.” – KARS

Share: