MHP Umumi Komutan Yardımcısı Semih Yalman, Gümüşhane’de partililerle benzeri araya geldi Açıklaması

MHP Genel Komutan Yardımcısı Ahi Yalman, “Bizim ‘zillet ittifakı’ namına tanımladığımız bu üzücü ittifakı, Cumhur İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti hele henüz tadacaktır.” dedi.

Yalman, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığını ziyaretinde, Cumhur İttifakı adına Haziran 2023’birlikte olması memul seçimlerde icap Cumhurbaşkanlığı noktasında gerekse TBMM desise noktasında ulaşabilecekleri en üst orana ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

Bölge ve illerde toplantılara bitmeme ettiklerini, partililerin yanı sıra muhtarlar, sivil cemiyet örgütleri ve sendika temsilcileriyle de bire bir araya geldiklerini anlatan Sarp, milletin derdini dinleyip çıkar yol aramaya mücahede ettiklerini vurguladı.

Yalçın, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin Reisicumhur adayı olduğunu anımsatarak şu değerlendirmede bulundu:

“Bu tarafımızdan açıklanmıştır. Henüz sonradan de YANLIŞSIZ Parti tabii namına Cumhurbaşkanı adayını yayımlamak kanalıyla yola çıkılmıştır. Bu noktada Topluluk İttifakı’nın gelişigüzel problemi gözükmüyor. Çokça şen tıpkısı şekilde Sayın Reisicumhur’nın karşısına herhangi bir kimi çıkarırsalar çıkarsınlar sükse elde edemeyecekler. Bizim ‘zillet ittifakı’ adına tanımladığımız bu yavuz ittifakı, Cumhur İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti bir defa daha tadacaktır. Arkadaşlarımızın sahayı gezmek aracılığıyla elde ettiği sonuçlar umumi merkezimizde değerlendirildiğinde, biraz önce ifade ettiğim akıbet çok rahat tıpkı şekilde ortaya çıkıyor.”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, peyda mesafe kalkışmak aracılığıyla esasen seçileceğine dikkati çeken Dik, “TBMM’dahi ise Halk İttifakı’nın nitelikli benzeri çoğunluğa ulaşması gerekir. Orada üstelik çoğunluğu elde etmemiz gerekir kim Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz bu yıpranmamış sistemi, bundan sonraki süreçte domestik yerine oturtalım, Türkiye’nin meselelerini bu tümce üzerinden çözelim. Bugüne kadar birçok şaibe tamamlanmıştır.” diyerek konuştu.

Yalçın, eskimemiş kanunlarla eksiklerin tamamlanarak haziran seçimlerine yetiştirilmeye çalışıldığını dile getirerek şöyle devam etti:

“beraber vatandaşlarımızı haddinden fazla yakından ilişkin ekonomik meseleler, 3600 katma gösterge, EYT, gine kontratlı insanlarımızın kamuya, kadroya devir mevzuları üstünde çalışılmaktadır. Lüzum AK Tümen gerekse MHP’nin programlarında, beyannamelerinde hangi vadedildiyse bütünü adım adım yerine getirilmektedir. Bu yılbaşı itibarıyla bile az buçuk ilk saydığım konular üstünde haddinden fazla alçak gelişmeler olacak. Vatandaşı rahatlatmaya çalışacaktır mevcut siyasi kudret. Asgari ücrette yoğun bire bir artma sağlandı, ocakta elan fazlası hesabına getirilecektir. Bu konularda hiçbir endişeniz olmasın. Elbette ki bu noktada yurttaş arınmak, rahatlatılmak mecburiyetindedir. Bu birlikte kâin Halk İttifakı’nın, siyasi iktidarın sorumluluğundadır. Bu mantalite içerisinde seçime gidiyoruz.”

Gelecekten ümitli olduklarının da altını çizen Yalçın, şunları kaydetti:

“temas endişemiz bulunmayan. Dikkat ederseniz siyasi rakiplerimiz yavaş yavaş dökülmeye başladılar. Kendi içlerinde anlaşamayan 6+1 dediğimiz yapı zannediyorum önümüzdeki günlerde bu birlikteliklerini ortadan kaldıracaklar, bütün kişi için gidecek. İster sırtlarını HDP’ye dayasınlar, isterse bu inikat sırtını bir yandan HDP üzerinden PKK’ya, ayrıksı taraftan FETÖ’ye dayandırsınlar bu ülkede iktidarı ele geçirmeleri olanaklı olmayacaktır. Zira MHP vardır.”

Share: