MHP Genel Komutan Yardımcısı: 2023’te şayet değişik bir öz olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Karakaya, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anlatım ve Tenevvür Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki ayrımsız kıraathanede partilileriyle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi taramak ve vatandaşlara yankılanmak amacıyla başlatılan bölge ve yer toplantılarını tamamladıklarını, kaymakamlık ziyaretlerinin dahi ayrımsız hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE DESTEK VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK terör örgütüne alın verdiği mücadelenin kayran aldığını tamlayan Karakaya, “Zaman TBMM’birlikte PKK’nın kolu, uzantısı olan bir siyasal partinin temsilcileri çıkıp ekonomi konuşabiliyor. ‘Millet süreduran, budun haris, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor amma tıpkısı Allah’ın kulu bile demiyor kim ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre bindi veriyorsunuz. Bu millet dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, benzeri dahi sizinle, PKK ile mücadele etmek için trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin mezun ağızları, 40 yılda PKK terör örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Terör örgütlerine cebin Suriye’birlikte de operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe boşaltmak zorunda kalmasa zaman tek dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, terör örgütü FETÖ’nün da Türkiye’nin ekonomisine çok uymazlık verdiğinin altını çizdi.

“BU MUAMELE SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA MEYDAN ALIR”

Halk İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının belli olmadığını aktaran Karakaya, “Bu ilişki seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Cumhur İttifakı mı, Budun İttifakı mı denildiğinde kimin yanı sıra saha alır? Millet İttifakı diyenler Tanrı rızası üzere el kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, engelsiz ve kemiksiz. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden açılım yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin beraberinde yer alır? Bizim iktisadi kendisine sıkıntımız ne? Terör belalarından sıyrılmak. Iktisat amacıyla de sağlık üzere birlikte bu muktezi.” diyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD EĞLEK MUAYENE GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, bakir acun düzeni kurulma sürecinin bitmeme ettiğini, Türkiye’nin Suriye’bile operasyonlar yaparak, Abdülhamid Konak Tetebbu Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin ortamında ben üstelik varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin aks değiştirdiğine dikkati calip Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü kemiksiz amma ayrımsız aks değiştiriyor. Dünya dingil değiştiriyor. Şuradan ayrıksı yola geçerken bir araba lüzumlu istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, dikkatli geçersin. Sonradan birlikte otobana çıkacaksın. Bunun üzere üstelik zamana ihtiyaç var. Nedeniyle şuan ki süreç Türkiye’yi üretime irsal eden tıpkısı bina. Temas şey güllük gülistanlık demiyoruz, olması de cins değil amma iyiye gidiyor. Dünya düzeni zarfında Türkiye söz sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KAT HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından haddinden fazla kebir olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, siftinlik ülkenin geleceği. 2023’te şayet değişik benzeri özdek olursa, bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu kadar kemiksiz söylüyorum. O dönme, 15 Temmuz’birlikte Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başkan’ımız ‘Evet biz bu arabayı buradan çıkarırız amma bu makine bu motorla posta almaz, önceki bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu esbabımucibe ile ayrı ayrı bire bir sistemdir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’üstelik sunma bir iki 3 sefer hükümet masraf gelirdi. Dirimsel miydi onu üstelik bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin bozuk sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Çağrıştırmak gibi değil. Hakeza tıpkı öz yok, illet kandırıyorsunuz milleti. Altı koalisyonlu, pozitif birileri var. İçişleri politikasında, düzenlilik politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile ayrımsız anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini akseptans ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan böyle tıpkı şeye geldiğinde bu ülkeyi lacerem yöneteceksiniz? Biriniz diyecek kim ‘Suriye’da asker kalsın.’, başkası diyecek kim ‘Çıksın.’ Biri diyecek ki ‘PKK ile mücadeleye devam.’, diğeri diyecek ki ‘Biraz ara verelim ya de yapmayalım.’ Hele aday belirlemiyorlar ki halkoyu namzet tartışıyor. Namzet belirlenince ne olacak? CHP’nin söylediği ortada. HDP bunların yanı sıra. HDP olmasa elbet kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Kişi partilerinin içlerinde birlikte fikir üzerine birbirlerine andıran değiller.”

Share: