Meteoroloji’den Marmara İçin Ikaz: “Hâkim, Taşkın ve Yıldırımlara Cebin Titiz Olunmalı”

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, yarın Marmara Bölgesi’nde asuman gürültülü boğanak yağmur beklendiğini duyurarak vatandaşları dominant, seylap ve yıldırımlara cebin uyardı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü internet sitesinden yapılan uyarıya bakarak, ferda Marmara Bölgesi’nde asuman ses boğanak yağmur çalışkan olacak. Meteorolojiden yapılan uyarı şöyle:

“12.09.2022 Pazartesi haset Marmara Bölgesi’nde muhtemel gök curcunalı boğanak yağışların gece saatlerinden itibaren (03: 00 TSİ) Trakya’da ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), sabahleyin saatlerinden itibaren kuzeyinde ve doğusunda ( İstanbul’un kuzey kesimleriyle Küçük Asya yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa çevreleri) gücük sürekli ve yerel almak için akva (21-50 kg/m2) olacağı hesap ediliyor. Yağışların Trakya’da öğle saatlerinden sonraları, şarki kesimlerde akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ansızın sel, taşma, sebep, evcil kırcı yağışı, kısa sürekli fırtına ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: