Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bu akşam yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde asuman gürültülü boğanak yağmur beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, meydana gelebilecek sel, su baskını ve hortum üzere olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu şeb yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te kuvvetli; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise düzlük düzlük kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Hava Bilgisi’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset beklenen asuman patırtılı sağanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerli namına kuvvetli (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da düzlük vadi çokça akva (51-75 kg/m2) olacağı durum ediliyor. Şapadanak sel, su baskını, yıldırım, yerel komple yağışı, hortum oluş riski, akva rüzgar ve gücük mütemadi sıkıntı ile ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: