Merak için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola imdi Türkiye’de 81 ili geziyor

Alçalma uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola bundan sonra Türkiye’bile 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini zül ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezdiği 40’ncı mülk olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’dahi kıvrak elektrikli açkı uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer İsviçre’bile kıpırdak arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’birlikte işlek Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini nikbet ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi gezme kararı aldı. Henüz bilahare Erzurum’dahi işlek Elektrikli çevirgeç Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üstüne zat elektrikli uzlaştırıcı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği devlet adına Erzurum’a geldi. Studer henüz ilk 76 mutluluk gezdiğini belirtirken Türkiye büyüklüğünde sunturlu bire bir kayran görmediğini rapor etti. Mavera yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini birlikte tanıtlamak isteyen Halide Studer, ülkenin bilcümle illerinde elektrikli aracını yükleme edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin gelişigüzel yerini elektrikli araçla müracaat etmek olabilir”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak üzere Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını belirten Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’dahi yaşıyorum ve şuanda Türkiye’üstelik tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 mevki gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla dahi 18 büyüklük gezdim. Türkiye’yi gezmem üzere oğlum beni yönlendirdi. Birde öz memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber merak ettiğim ortamında bu geziye balkon kararı aldım. Bire Bir elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye düşkünlük ettim. Hem öz merakımdan hem dahi İsviçre’dahi elektrikli şalter kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini kanıtlamak üzere geziye çıktım. İsviçre’den çok takipçim olduğu amacıyla seçme gün görsünler diye içtimai medya hesabımdan bile paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin haddinden fazla iyice olduğunu hem birlikte Türkiye’da elektrikli aracın şarj edilebildiğini yayımlamak Türkiye’de bunu fayrap etmek benzer” dedi.

“Erzurum’bile Türkiye’de gezdiğim 40’ncı memleket oldu”

Türkiye’nin herhangi bir yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı yer adına Erzurum’dahi olduğunu belirten Studer, “Icraat var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çokça basit tıpkı şekilde şarj noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama çekicilik şartlarına bakarak değişiyor. Yer ızdırap belki ile 450 kilometre problemsiz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’bile gezdiğim 40’ncı toprak oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin seçme yerini gezmek benim için çokça muhteşem tek yeri atlamadan temas yeri gezeceğim. Türkiye gezimde çok domuzuna şeyler yaşadım amma benim dikkatimi calip 15-25 gözyaşı grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada gençler çok kurnaz ve bilinçliler. Gelişigüzel şeyi zül ediyorlar. Kul onları aracımla volta attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum bir şekilde insanları bile çok ısıdam. Bayağı şark insanı çok sıcakkanlı ve temas durumda koruyucu oluyorlar” diye konuştu.

“76 mutluluk gezdim Türkiye büyüklüğünde sunturlu ülke görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üstüne buraya geldiğini birlikte anlatım eden Studer, “Burada Muhammet diye niteleyerek tıpkı arkadaşım var bana haddinden fazla yardımcı oldu. oltu kebabı yedim ve haddinden fazla beğendim. Yarın Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Daha bilahare Erzincan’a gideceğim. 76 ülke gezdim ve tezyifkâr Türkiye kadar fena hâlde tıpkı mevki elan görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde haddinden fazla apotr oldu. Zaten buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Majör olan Şark Anadolu’nun elektrikli araçla gezilebildiğini koymak”

Türkiye’nin ve Gün Doğusu Anadolu’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli çevirgeç uzmanı Muhammet Durmuş, “Doğu Rum bölgesini elektrikli araçla gezen önce gönül benim. Halide hanımı de sosyal medya üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli vesile ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye davet ettim. Gezisinde ona öncül olmak istedim ve nazar bizi kırmadı buraya Erzurum’a kadar geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla hiçbir ülkü yaşanmadığı biliniyor. Heybetli olan Gün Doğusu Anadolu’birlikte elektrikli araçla gezilebildiğini soldurmak ve farkındalık inşa etmek benim amacımdı. Halide Bayan elektrikli araçlar üstünde çokça deneyli tıpkı kayırıcı doğrusu kendisi dahi elektrikli açar sürüş eğitmeni olarak tecrübeye cemaat durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.Share: