MEMLUK, yer yağı fiyatı tahminini yukarı taraflı rötuşlu etti

BENDE Enerji Müracaat İdaresi(EIA)’nin “Ağustos 2022 Güdük Çevrim Enerji Görünümü Raporu”nda, bu yıl amacıyla Brent türü tor petrolün averaj varil fiyatının 104,78 dolar olacağı hesap edildi. Bu cirim orak ayı ayı raporunda 104,05 dolardı.

Raporda, Günindi Teksas türü (WTI) idmansız petrolün varil fiyatının birlikte bu sene amacıyla 98,71 dolar olacağı öngörüldü. WTI’nın varil fiyatı orak ayı ayında 98,79 dolar yerine anlayış edilmişti.

Ati yıl ise Brent türü tor petrolün varil fiyatının 95,13 dolar, WTI türü tor petrolün varil fiyatının ise 89,13 dolar olması bekleniyor.

Raporda, piyasalarda küsurat belirsizliğe meni edilerek, bu belirsizliklerin Rusya-Ukrayna Savaşı, SU yaptırımlarının Rus yer yağı üretimine etkisi, OPEC+ grubunun istihsal kararları, BENDE petrol ve gaz üretiminin çoğalma hızıyla ilişkin olduğu rapor edildi.

KUL’nin ham petrol üretiminde yükseliş öngörüsü

Rapora göre, ABD’de günce sayı farkı tor yer yağı üretiminin bu yıl kestirmece 11 milyon 860 bin varil olması bekleniyor. Geçen yıl bu miktar, kısaca 11 milyon 190 bin varil adına kayıtlara geçmişti.

Üretimin 2023’te 12 milyon 700 bin varil seviyesinde gerçekleşeceği hesaplanıyor.

OPEC’in günlük kabak petrol üretiminin ise bu yılın ikinci yarısında önce yarıya bakarak 150 bin varil artarak yaklaşık 28 milyon 340 bin varile ulaşacağı, yılın tamamında 28 milyon 470 bin varil, ati sene ise 29 milyon 40 bin varil olacağı durum ediliyor.

Irak’ın yer yağı üretiminde çoğalma

 

Küresel ekonominin resesyona girmesi petrol fiyatlarını baskılayabilir

 

Acımasız petrolünün akışının durması fiyatları hareketlendirdi

 

Share: