Memleket Partisi Umumi Başkanı İnce, İstiklal Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya geldi

Ülke Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, İstiklal Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti ve vatandaşlarla buluştu.

Beraberindeki heyetle, İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüşü öncesi Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı uğrunda açıklama özne İnce, Türkiye’yi yıllardır karış karış gezdiğini söyledi.

Taksim Meydanı’nda kendisini yabancı üzere hissettiğini belirten İnce, “Senelerce işçilere 1 Mayıs’ı yasaklayanlar, burayı sığınmacılara doğrulama etmiş. Bu sorunu çözeceğiz. Sisi ile barıştıysa, terör devleti dediği İsrail ile barıştıysa, Macron’la, Putin’le barıştıysa bunu da çözecek. Şam’a balaban murahhas atayacak. Sınırlarımızı koruyacak. Masaya oturacak. Engelsiz kapı politikasını ayrılma edecek. Hukuki statüsüne bakılarak yardım edilecek, gelişigüzel önüne gelene değil ve köylü dolaşma politikası baştan gözden geçirilecek.” diye konuştu.

İnce, Türkiye’nin “misil geçen hanı” olmadığını ifade ederek, şöyle bitmeme etti:

“Bu sorunu banko çözeceğiz. Hakeza ayrımsız şey olanaksız. Türkiye’de arz bir iki fotoğrafı Taksim Meydanı’nda çektiriyorum. Hakkari’de, Edirne’de, İzmir’de buradan çok ışık çektiriyorum. Türkiye’nin kalbinde bana uzaylı kabilinden bakıyorlar. Burası benim memleketim, bizim memleketimiz. Türkiye’nin kalbi bura. En çok insanın geçtiği vadi burası. İşgal edilmiş durumda. Bu sorunu çözeceğiz.”

İnce, açıklamasının arkası sıra Yurt Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever ve beraberindeki partililerle İstiklal Caddesi’nde yürüdü. Gençlerin oturduğu kafeleri ziyaret fail İnce, vatandaşlarla foto çektirdi ve esnafla kardeşçe etti.

Muharrem İnce, henüz sonra İstanbul 17. Bienali’ni müzakere etti. Görevliden bienal üzerine vukuf düzlük İnce, peşi sıra Galata Kulesi’nin altındaki bir öz bahçesinde partililerle çay içti.

Share: