Meksika’da cıvıl cıvıl ile kartel ortada arbede: 8 ölü

– Meksika’da ordu ile kartel ortada patırtı: 8 ölü

MEXİCO CİTY – Meksika’da kartel üyeleri ile ordu arasında sâdır çatışmada 8 kişinin hayatını kaybettiği, 1 çocuğun ise yaralandığı bildirildi.

Meksika’nın Tamaulipas eyaletinde düz kayran Nuevo Laredo şehrinde Kuzeydoğu Karteli üyelerinin askerlere kırıcı açması sonucu patırtı imdi. Ordu ile kartel arasında yaşanan kovalamaca ve çatışma sırasında 7 kartel üyesi süreduran ağıl getirilirken, 1 sivilin hayatını kaybettiği ve 1 çocuğun ise yaralandığı bildirildi. Arbede sonucu kartel üyeleri tarafından kullanılan 2 skor halk yapımı zırhla güçlendirilmiş plakasız vasıta ve çokça sayıda zırh ele geçirilirken, maktul saldırganların CDN kayıtlı şapka ve yelek giydikleri tayin edildi.

Arbede sırasında hayatını kaybeden kişinin 66 yaşındaki ayrımsız havza sakini olduğu, muallel saat büyüklüğünde dulda aldığı, ancak çatışmanın bittiğini fikren evine doğru kaçarken vurulduğu belirtildi. Yaralanan 3 yaşındaki çocuğun ise ailesi ile aksata yaptığı tam bacağına mermi çıkma ettiği aktarıldı. Yanık bala hastaneye kaldırılırken, esenlik durumunun bol olduğu bildirildi.

Meksika Milli Savunma Bakanlığı suç örgütleri ile dövüşmek amacıyla bölgeye tahkim namına 550 askeri personelin atıf edildiğini açıkladı.

Share: