Marmara Bölgesi’nde yalaz sezon normallerinin 4 ila 9 derece altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren albeni sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta süresince mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Nahiye Tahmin ve Er Ihtar Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, serencam günlerde hava sıcaklığının zaman normallerinin 6 ila 10 adım üstünde olduğu bölgede, 19 Eylül’den itibaren gelgel sıcaklığının kademeli olarak düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve sezon normallerinin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe günü ise havza genelinde yerli namına görülecek sağanak şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar hareketli olacağı, gelgel sıcaklığının zaman normallerinin 4 ila 9 derece altında seyredeceği adisyon ediliyor.

Ani kıvılcım değişimleri ve akva meteorolojik hadiselerle ilişik Meteoroloji Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı hava durum raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle strateji edilmesi önem arz ediyor.

Nahiye illerinde bu hafta beklenen günün yer yüksek hava sıcaklıkları 19 Eylül Pazartesi ve 23 Ilkgüz Cuma günleri üzere şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: