Mardin Valisi Demirtaş, muhtarlarla benzeri araya geldi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, muhtarlarla görüştü.

Vali Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazmanlık Toplantı Salonunda Artuklu, Nusaybin ve Kızıltepe ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla aynı araya gelerek temenni ve önerilerini dinledi, öğün, enfrastrüktür, üstyapı ilkin doğmak üzere mahallelerin eksiklerini aşama aldı.

Mahalle muhtarlarının yöneticiler ve vatandaşlar beyninde köprü görevi gördüğünü kaydeden Demirtaş, şöyle bitmeme etti:

“Mardin’e geldiğimiz günden bu yana muhtarlarımız ile mümasil iletişim halinde olup arzu ve taleplerini önemsiyoruz. Zira yaşadıkları mahallelerde kâin vatandaşların sorunlarını en iyi onlar biliyor. Kendileri genellikle bizden yol, enfrastrüktür ve üstyapı çalışmaları ile müntesip talepleri oluyor. Bizler bile imkanlarımızı seferber yazar taleplerine denk veriyoruz.”

Mardin’de geçen yıl tahminî 45 kilometre hamam asfalt, 750 kilometre yüzeysel istila yaptıklarını anımsatan Demirtaş, bu yıl üstelik beş altı 800 kilometre henüz sathi şümul yapmayı düşündüklerini bildirdi.

Demirtaş, “Rustik kesimlerde yani köylerimizde asfaltla ilişik tek problemimiz kalmayacak. Bu yıl ise ilkgüz sonuna kadar 50 kilometre ısıdam asfalt, 700 kilometre sathi şümul tevessül etmek için hep 750 kilometrelik kere çalışması tamam olacak. Mardin’dahi nöbet sorunu kalmaması için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: