Malatya’da 30 Ağustos Galibiyet Bayramı coşkusu

30 Ağustos Galebe Bayramının 100. yıldönümü Malatya’da coşkuyla kutlandı.

Malatya’da Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk anıtına Malatya Valisi Hulusi Delimsirek, 2. Kargaşa Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ, ve Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan yoluyla çelenk sunuldu. Vali Hulusi Delice, anıt onur defterine, günün mana ve önemini tamlayan abece kaleme aldı. Anıt önündeki törenin arkası sıra Vali Mecnunca, makamında askeri ve mülki erkanın tebriklerini akseptans etti.

İnönü Caddesi’nde bitmeme eden merasim imtina etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Hulusi Şahin, 2. Ordu Erkânıharp Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ ve Büyükşehir Belediye Reisi Gürkan, askeri araçtan alanda bulunanları selamladı. Henüz sonra askeri merasim birlikleri ve zırhlı vesait geçiş yaptı.

Törende Karaca Havacılık Meze Komutanlığına sınırlanmış helikopterler da pervaz gerçekleştirdi. Törene, Ulusçu Cereyan Partisi (MHP) Malatya Saylav Mehmet Azamet Fendoğlu, Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Sarban, İl Itimat Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Uyanık Komutanı Mümessil Miralay Ercan Değerli, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Baro Başkanı Av. Öz Saygı Demez, Milli Terbiye İl Müdürü Hatice Özdemir ile çokça sayıda vatandaş katıldı. – MALATYA

Share: