KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TEVKIF

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik planlı operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün güya eskimemiş yer imamı olan Mustafa K.?nın birlikte aralarında bulunduğu 13 şüpheli tutuklandı.

Inanma Genel Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında meydan aldığı belirleme edilen 65 kaba gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği esenlik kontrollerinin ardından adliyeye irsal edildi. Şüphelilerden 7’si müddeiumumilik ifadesinin peşi sıra 45’i ise atıf edildiği Hazar Ukubet Hakimliği’nce adli arama ve sıkı dışına depar yasağı konuşarak erkin bırakıldı. Kütahya’de örgütün sanki yıpranmamış ülke imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Arzu D., Zülfiye K., İlker Y., Kasım Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Felek P., Şanlı Vukuf B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 skor kelepçe, 1 zer bileklik ve haddinden fazla sayıda el telefonu ile bilgisayar ele geçirilmişti. Sormaca sürüyor.

Share: