Kütahya’da düzenlenen 100. Yıl Tırmanma Yarışı’nın start seremonisi yapıldı

Kütahya’dahi düzenlenen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ayağı 100. Sene Tırmanma Yarışı’nın start seremonisi yapıldı.

30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Frigya Spor Kulübü (FSK) eliyle birleştirme edilen yarışın tevessül seremonisi tarihi Germiyan Sokağı’nda gerçekleştirildi.

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesinin destekleriyle, NG Kütahya Seramik sponsorluğunda gerçekleştirilen sezonun 4. tırmanma yarışında 4 ayrı kategoride 20 sportmen savaş edecek.

Sporcular, yarın saat 13.00’te başlayacak anne yarışta, 7,5 kilometre uzunluğundaki Sevkitabii yolunu 3 sefer mezuniyet edecek.

Organizasyon, Kütahya Belediyesi önünde düzenlenecek armağan töreni ile tamamlanacak.

Belediye Başkanı Vekili Abdullah Damcı, AA muhabirine, Şişman Zafer’in 100. yılı zımnında yarışın Kütahya’bile yapılmasının düşündürücü olduğunu söyledi.

Yarışın Kütahya’nın tanıtılmasına dahi büyük yardım sağlayacağını belirten Damcı, “Biz bile böyle aynı projenin paydaşı olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Dünyada araba yarışmaları mehabetli. Bu pencereden baktığımızda hem millî ve arsıulusal anlamda Kütahya’nın adının duyurulmasını sağlayacaktır.” dedi.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral dahi Kütahya’nın tanıtımı anlamında serencam aşama yetişkin benzeri düzenleme olduğunu dile getirdi.

Kütahya’ya otomobil sporların eksantrik dallarını bile getirilmesinin kabil olduğunu belirten Güral, “Zira Kütahya coğrafi olarak bunlara serencam merhale makul. Haddinden Fazla adamakıllı etapların çıkartılabileceği ve şehrimizin dışarıdan mevrut ve iletişim araçları vasıtasıyla dahi tanıtılması anlamında üstelik ayrıca yardım yıpranmamış organizasyonlar olacaktır. Dolayısıyla bu ve aynı yarışları bundan sonraki yıllarda de elimizden geldiğince hepimiz destek vererek yapalım.” diye konuştu.

Kütahya Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Duygusal ile TOSFED Temsilcisi Nevzat Arslan Balaban Zafer’in 100. yılında sunturlu ayrımsız etkinliğe imza kovmak istediklerini tabir etti.Share: