Kütahya veri… Kütahya’da ‘Polis Şehitlerine Vefa Kupası Ayak Topu Turnuvası’ sona erdi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Proje, Eğitim Bilimi ve Kültür Topluluğu (DPÜ PEKT) liderliğinde 12 öğrenci topluluğunun katılımı ile gerçekleştirilen Polis Güçleri Şehitlerine Vefa Kupası Futbol Turnuvası, İnşaat Topluluğunun şampiyonluğu ile tamamlandı.

İİBF’nin Ayak Topu Sahasında düzenlenen turnuvanın şampiyonluğunu Proje, Yetişek ve Ekin Topluluğunu final maçında yenmeyi başaran İnşaat Topluluğu kazandı.

“Şehitlerimizi gelişigüzel ant saygıyla anıyoruz”

Müsabakaya ve bağış törenine katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muammer Gavas organizasyonu düzenleyen öğrenci topluluğuna teşekkürlerini iletirken, ilkin polis güçleri şehitleri kalkmak üzere ülkemiz için canını feda fail tamam kahramanları rahmetle andığını rapor etti. Darülfünun kendisine böylesi kırılan aynı konuda iştirak sağlayıcı topluluklarımızı tebrik eden Prof. Dr. Gavas, “Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, milli güvenlik özellikle görünmek amacıyla seçkin alanda canını himaye eden alp polis teşkilatımıza gönül borcu borçluyuz” dedi.

Ödül törenine katılan Kütahya İl Inanma Başöğretmen Vekili Ali Semet, adamakıllı bire bir maksat amacıyla ayrımsız araya gelen öğrencileri kutlama ederek, düzenlenen etkinlikten bahtiyarlık duyduklarını belirtti.

Karşılaşmayı izleme eden Proje, Terbiye ve Ekin Topluluğumuzun Danışmanı Prof. Dr. Zerrin Topçuoğlu Ünal, topluluk kendisine bu organizasyonda liderlik etmenin önemine değinerek, İnşaat Topluluğunu ve cemi katılımcı toplulukları tebrik kartı etti. Eş sahibi topluluk yerine yaşadıkları gururu nâkil Prof. Dr. Ünal, manalı çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Turnuva galibi İnşaat Topluluğu kupasını ve madalyalarını Prof. Dr. Gavas, Itimat Başmuallim Vekili Semet, Ansambl Danışmanı Prof. Dr. Ünal ve Sağlık Ekin ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer ile katılım gösteren polis güçleri memurlarından aldılar ve şampiyonluklarını kutladılar. – KÜTAHYA

Share: