Kütahya haberi! Vekil Soylu, Kütahya’da DÜRÜST Tümen Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, esbak dönemlerinde çok balaban sıkıntılar çekti, haddinden fazla balaban dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede şok bir konsepti ortaya koydu. Yalnız terörle mücadele değil aynı zamanda teröristle mücadeleyi da ortaya koydu.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen SELIM Fırka Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin teferruatlı zamandır süren terörle mücadelesinde balaban bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda iri tecrübeler ortaya koyduklarını belirten Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye bozuk Türkiye değil. Peki, şayet Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin bir anda ötesindeki, temel ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, tıpkısı yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, eski dönemlerinde haddinden fazla balaban sıkıntılar çekti, çok şişman dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla alay malay bu kadrolarla terörle mücadelede yepyeni benzeri konsepti ortaya koydu. Vakit Kaybetmeden terörle savaşım değil benzeri zamanda teröristle mücadeleyi da ortaya koydu. Eğer Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı ne Zeytin Dalı Harekatı’nı ne Hazar Pınarı Harekatı’nı hangi Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi bile bugünkü El Kilit ve farklı operasyonları hangi Türkiye’nin içerisindeki Ermiş operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Amma Türkiye sakat Türkiye değil. Zira 21’inci asrın başından itibaren ortaya koyduğumuz bir buyruk var: Kamu müstakil bire bir Türkiye. Büyük Türkiye, tüvana Türkiye, kişi göbeğini kişi kesebilecek yetenekli olan tıpkı Türkiye.”

“Yıldırı örgütüne fırsat bırakmadılar, istismar alanı bırakmadılar”

Zaman Halk İttifakı’yla bir iradeye, bir noktaya gittiklerini vurgulayan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Maşrık ve Güneydoğu’nun makus talihini yıllarca alt etmek isteyen önceki dönemdeki siyasetçilerimize vesile vermeyenlere taannüt benzeri şekilde hangi yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Şarki ve Güneydoğu’nun makus talihini da yendiler. Yıldırı örgütüne okazyon bırakmadılar, istismar alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları kasten yapmıyorlar. Misil namevcut. Hava Meydanı yok. Sayrılarevi namevcut. Karı merkezi namevcut. Spor sahası namevcut. Bölünmüş yollar yok. Otobanlar namevcut. Üniversiteler bulunmayan.’ dedirtmedi. Bu takım Türkiye’nin adım adım, santimetrekare santimetrekare değme yerini kalkındırıyor. Terör örgütlerine, Türkiye’yi dışarıdan gözlemek isteyen on paralık kimseye punt vermediler. Çünkü makul buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Tığ Müslüman’ız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Bütün müminler, bilcümle inananlar kardeştir. Biz bundan ayrılamayız. Biz bundan ayrılırsak ayrıksı türlü felaketlerle yüz yüze geliriz. Tığ bunu anlatmak zorundayız. İyilikleri terennüm etmek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Biz vakit kaybetmeden Türkiye’ye nizam çevirmek amacıyla bire bir balaban mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Cenabıhak’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Tığ Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonra Allah talih edecek, dünyaya akort vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında bir bir tane terörist kalmayacak”

Nazır Soylu, Eren Abluka operasyonlarına ismini veren Muazzez Bülbül’ün, Bitirmiş Astsubay Mümessil Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına bel eden Aristokrat, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’üstelik varız, Amanos’ta varız, Erzurum’bile varız, Bingöl’de varız, Elazığ’üstelik varız. Her yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne saha okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve hep medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi çalmak istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza müsaade etmiyorlar. Deminden size söylüyorum. Evet Karadeniz’de onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi bir şeye sevk etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz tertemiz, Tanrı’ın izniyle aynı tek yıldırıcı namevcut. Tendürek Dağı tertemiz. Kars Çömçe-Madur arı sili. Amanoslar arı sili. Erzurum tertemiz. Bingöl tertemiz. Erzincan arı sili. Cenabıhak talih edecek, 29 Teşrinievvel 2023’te tıpkı kardeşiniz olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı adına, Tayyip Erdoğan’ın öğün arkadaşı namına söylüyorum, Tanrı bize baht edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak tertemiz olacak. Gabar arı sili olacak. Cudi arı sili olacak. Ülkenin dağlarında benzeri bir tane yıldırıcı kalmayacak.”

“Bu budun, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun bile teyit etmez”

Aristokrat, Türkiye’üstelik akıbet 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı kabil şayet imkanınız varsa, şayet bol yönetiyorsanız, eğer Tayyip Erdoğan kabil güçlü tıpkı lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Kent hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 hava meydanı yapabilirsiniz. Dünyanın genişlik balaban havalimanlarını yapabilirsiniz. Vakıa Avrupa yapamıyor birlikte. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi güç edildi. Yararsız yapamıyorlar. Bunlara 3 koyun verseniz güdemezler, kaybederler. Elhak Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu millet, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun üstelik tasdik etmez, onu birlikte yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar başka ayrımsız işi gerçekleştirdi. O de şu; Türkiye’bile nazik tıpkısı hesap devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini rapor edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 sene önceye getirin hep bu arada. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan sonra neredeyse herkesin konusunda benzeri sapık gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Biz bu milleti münasebet seviyoruz biliyor musunuz? Tığ bu milletin parçası olmaktan münasebet saygınlık duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla beraber yaptırmayı sağlayanlara alın 15 Temmuz’bile milletin adamına eş çıktıkları üzere demokrasiye cemaat çıkacağız. İkinci asrın böyle bire bir cinayetle buluşmasına izin etmediler. Tanrı bu milletten razı olsun. Allah iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: