Kütahya DPÜ’de bu sene mektepli sayısı 47 bini geçecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, bu sene 8 bin 822 kontenjana 8 bin 750 öğrencinin yerleştirildiğini bildirdi.

Tevazulu, AA muhabirine, DPÜ’nün yeğleme edilen tıpkısı darülfünun olduğunu ve kurulduğundan beri sunu erdemli doluluk oranına ulaştığını söyledi.

Bu yıl DPÜ’ye 8 bin 750 öğrenci yerleştirildiğini tamlayan Tevazulu, şunları kaydetti:

“DPÜ’de Büyük Zafer’in 100. yılına yakışır benzeri doluluk oranı oldu. Bu sene DPÜ tarihinde ayrımsız rekor kırıldı ve ilk kez bu kadar faziletkâr doluluk oranına ulaşıldı. Bu düşündürücü yıla hususi rekor benzeri doluluk oranına ulaştık. Üniversitemiz 2022 YKS sonuçlarına göre lisans ve ön lisans programlarının yüzde 99’dan dahası doldu. Bu fehamet evvel tonga döneminde yakalandı. Eminim ekleme yerleştirmelerle yüzdelik 100 doluluk oranına ulaşacağız. YKS kılavuzunda DPÜ amacıyla yayımlanan 8 bin 822 kontenjana 8 bin 750 mektepli yerleşti.”

Rektör Tevazulu, DPÜ’nün yöre lisans programlarının tamamının dolduğunu, ilçelerdeki iz yüksekokullarının durumunun da çok mebzul olduğunu aktardı.

DPÜ’nün haddinden fazla balaban aynı üniversite olduğunu dile getiren Tevazulu, “Bu yıl mektepli sayımız 47 bini geçecek. Biz büyük bir üniversiteyiz. Bütün 400 bin metrekareye mail merbut alanımız ve 2 bin 300 civarında personelimiz var. Tekmil bu imkanlarımızın bol kullanılması asıl hedefimizdir.” dedi.

Share: