Kulüpler Süper Kütle Bitiş yarışları Bursa’da yapılacak

Turkcell Kulüpler Süper Grup Bitiş yarışları 25-26 Ağustos tarihleri beyninde Bursa’daki Olimpik Atletizm Pisti’nde düzenlenecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu eliyle tevhit edilen yarışlarda, kadınlarda 8, erkeklerde 7 bando savaş edecek olup, avrat ve erkeklerde 15 takımdan 380 sportmen yarışacak. Bu sporcuların beyninde Münih 2022 Avrupa Atletizm Şampiyonasında 5 bin ve 10 bin metre branşlarında iki madalya kazanan Mısır Yasemini Duygusal, 400 metre özürlü branşında tunç madalya kazanan Yasmani Copello Escobar, Dünya Çoluk Çocuk Şampiyonası’nda 400 metre sakat branşında değerli madalya kazanan İsmail Nezir, gülle atma branşında gümüş madalya kazanan Kaynak Akyol’un beraberinde yeniden Enka Kulübü’nden EYOF’ta 400 metrede altın madalya kazanan Edanur Tulum ve bin 500 metre branşında kızıl madalya kazanan Ayça Fidanoğlu yarışacak.

Yarışlar, Olimpik Atletizm Pisti’nde 25 Ağustos tarihinde saat 16.00’da kadınlar sırıkla atlama ile başlayacak ve 26 Ağustos tarihinde saat 19.25’de koşulacak olan 4×400 metre erkekler yarışması ile akıbet bulacak.

Yarışlar öncesi matbuat mensuplarıyla ayrımsız araya mevrut TAF Umumi Heyet Üyesi Eder Doktur, “Yarış böylecene kadınlar ve erkeklerde geçmiş üç sırayı alan takımlara kupaları, sporculara ise madalyaları törenle ikram edilecek. Turkcell Süper Grup’in böylece kadınlar ve erkeklerde şampiyon olan kulüpler, 2023 sezonunda Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye’yi düzen edecek. Yedinci ve sekizinci sırada düzlük alan kulüpler ise kol düşerek, 2023 sezonunda Spor Kaba But Kulüpler 1. Küme yarışmalarına katılacak. Bu yıl yavaş tıpkı şekilde atletizmi iliklerimize kadar hissettiğimiz yıl oldu. Sporcularımız serencam merhale adamakıllı başarılar elde etti. Onları başarılarından dolayı tebrik kartı ediyorum” dedi.

Yarışmalarda kayran takanak sporcular ise, Bursa’da düzenlenecek yarışlarda tamam sporculara ve takımlara başarılar diledi. – BURSAShare: