Kült görevlilerine müteveccih panel gerçekleştirildi

Sivas’ta İl Müftülüğü eliyle kült görevlilerine müteveccih “Eş İçi Süratli Mücadelede Dini Referanslar” konulu açık oturum düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele dil cambazı namına Mersin Ağacı İl Müftüsü Işıklı Yığman ile Sivas Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir hatip olarak katıldı. Kur’an-ı Cömert tilavetiyle başlayan panelde konuşan Karı ve Içtimai Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hayal Özdemir, ev değerlenin korunmasının önemine dikkat çekti.

“Evliliğinizi başkalarının evliliği ile kıyaslamayın”

Sazak İl Müftüsü Işıklı Yığman ise çiftçilerin evliliklerini başkalarının evliliği ile kıyaslamasının sorumluluk olduğuna aksan yaparak “Evliliğinizi başkalarının evliliği ile kıyaslamayın. Seçme öz peri masallarındaki kabil değil, aldanmayın. Öyle aynı evlilik köken değildir. Mükemmeli aramayın çünkü hiçbirimiz birlik değiliz. Birbirinizin geçmişini sorgulamayın. Eşinizin sizin zihninizi okumasını beklemeyin. Konuşarak iletişimle rastgele şeyi çözebilirsiniz” diyerek konuştu.

Program böylelikle Sivas İl Müftü Vekili Ünal Tan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Reislik Vaizi Mustafa Acara katılımcılara plaket takdim etti. – SİVAS

Share: