Kocaelispor Kırklarelispor maçının ardından

1 aşınmış etti. Maçın ardındanteknik direktörler karşılaşmayı değerlendirdi.

Bu mevsim TFF 2.Lig Al Grup’ta savaşım fail Kocaelispor’un zat sahası bakımda olduğu amacıyla Şehremaneti Derincespor’un sahasında ağırladığı Kırklarelispor maçının ardından ustalık direktörler oyunu değerlendirdi. 2-1 Kocaelispor galibiyetiyle sonuçlanan maçın peşi sıra Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül oyundan mutlu olduğunu rapor etti. Kırklarelispor Maharet Direktörü Bilimci Erdem ise takımı mağlup olsa de gelecek için rüya verdiğini dile getirdi.

Fırat Gül: “Bugün 3 nokta her şeyin önündeydi”

Kocaelispor Maharet Direktörü Fırat Gül karşılaşma sonu değerlendirmesinde, “Sabık sezonun bitişinden bu sezonun başına kadar topa sahip olan, oyununu rakibe akseptans ettiren, oyuna mütehakkim Kocaelispor oluşturmaya çalıştık. Taraftarın özlediği, Kocaeli’nin özlediği, baziçe oynayan Kocaelispor oluşturmaya çalıştık. Haddinden Fazla dokunaklı kere üstelik itmam ettik. Skor 2-1. Skor yakın kabilinden olsa da sahada oynanan baziçe “Arada uçurum var” denecek kadar farklıydı. Oyunun hakimi ağız ağıza bizdik. Girdiğimizi birçok hatır var. Bunları az buçuk daha müspet değerlendirebilseydik daha ayrımlı adet olabilirdi. Oyuncularımız çokça faal ve özverili oynadı. Tümden kaybettiğimizde çok yoğun reaksiyonlar gösterdiler. Sıkıntı hızları istediğim gibiydi. Üçüncü bölgede pozisyona girmekte haddinden fazla nazik ağırbaşlılık yaşamadık ama sonuçlandırmakta az buçuk sıkıntı yaşadık. Son itibariye bugün üç benek rastgele şeyin önündeydi. 3 puanı ahzetmek bizim için çokça kıymetliydi. İyi benzeri sarrafiye yazmak istiyorduk. Bu karşılaşma çıktı bitti önümüzde Kırşehir maçı var. O maça hareket etmek amacıyla erte oyuncularımızla haftayı başlatacağız” diye konuştu.

“Tıpkı an önce gol bulma isteği rakibi oyuna ortak etti”

Maça gani başladıklarını ve bire bir zaman önceki gol bulma isteğinde olduklarını tamlayan Gül, “Haddizatında pik bereketli başladık. Topun hakimi bizdik, baziçe bizim kontrolümüzün altındaydı. Vakit Kaybetmeden sorumluluk şuydu; oyuncularımız biran evvel gole yankılanmak istedikleri üzere bazı atakları olgunlaştırmadan sonuçlandırmaya çalıştı. Bu de rakibi oyuna ortak etti. Oyunsal anlamda daima takımın oynadığı oyundan memnunum. Ara Sıra değişiklikleri mecburen yaptık. Oyuncuların hesapta sıfır durumları ortaya çıktı. Planladığımız bazen oyuncu değişiklikleri vardı; maçın son bölümüyle ilişik. Onlar devam etti. Hesapta olmayan oyuncular farklılık istedi. Bu az buçuk planlarımızı değiştirdi. O proses dahi gerçekte istediğimiz üzere geçti. Çokça fazla yüzde yüzlük mevki vermedik amma o pozisyonları verirken biz bile çokça hâl bulduk. Daha değişik skora taşıyabilirdik. 3-0, 4-0 olabilirdi. Sonuçta 2-1 bitirdik. Bundan ahir süreçte daha kesin skorlar, elan gür oyunlar, elan ongun performanslar, daha az yer veren, artık üreten Kocaelispor izleteceğiz. Bir Tane hedefimiz bu. Bu karşılaşma bitmiştir” dedi.

“Kocaeli’nin özlediği can kuşu bu sene Kocaelispor’dahi var”

Oyuncu performansları, kayran ve dayanaklık etmek ile taraftara ilgilendiren soruları bile yanıtlayan ustalık patron Fırat Gül, “Bizim detaylı vadede daha iri hayalimiz var. Şu zaman oraya kitlenmiş durumdayız. Oyuncular özelinde temas etmek istemiyorum. Bilcümle oyuncularımız bizim üzere kıymetlidir. Zaman madun yapıdan aldığımız benzeri oyuncumuzu birlikte oynattık. İyi bile takat sınırı sergiledi. Henüz birlikte iyi olacak. Onun üzere bekleyen 7-8 oyuncumuz elan var. Onları birlikte fırsat buldukça. Çabucak öndeyken değil, bazı bazı mızıka savunmasına yardım etmeleri ve arada bir de sayı üretmeleri üzere kullanacağız. Kadromuzun tümü şu dakika bir tane can kuşu halinde akıntı ediyor. Bu bizim üzere çokça muhteşem. Oyuncu çıkıyor, hesabına giren bire bir gayreti, eforu harcama ediyor. Kocaeli’nin aradığı, özlediği, beklediği can kuşu bu yıl Kocaelispor’üstelik var. İnşallah bundan sonraki süreçte bu ruhu büyüterek Kocaelispor taraftarına izleteceğiz” sözlerini kaydetti.

“Dayanak Noktası oyunumuza uygundu”

Apayrı tıpkısı stadyumda oynamış olmalarına üstelik değinen Fırat Gül, zeminin oyunlarına akla yatkın olduğunu belirtti. Gül, “Düz ve destek esasen oynanabilir standartlardaydı. Bizim oynadığımız oyuna uygun istinatgâh diyebilirim. Çünkü; pas oyunu, topa sahip olmak, oyun iğfal etmek, oyunu rakibe kabul ettirmek, rakip alanda oynamaya gitmek sahanın zeminiyle uygun münasebetli. Bu anlamda bugün çok iri sıkıntı yaşamadık. Burası bizim stadımızın çok altında kapasiteli” ifadelerini kullandı.

“sorgusuz sualsiz bindi bekliyorum”

Taraftardan bindi istediklerinin birlikte altını çizen Fırat Gül, “Pik katılmak isteyen bir nice taraftarımız gelemedi, bire bir kısmı dışarda kaldı, bir kısmı bile maçı televizyondan yahut toplumsal medyadan izledi. Az Buçuk ufak ayrımsız stat. Amma taraftarımız herhangi bir zamanki kabilinden muhteşemdi. İnşallah bundan sonraki süreçte dahi sorgusuz sualsiz bize bindi olmalarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

Bilim Adamı Erdem: “Gelecek hesabına ümitlendik”

2-1 Kocaelispor’un üstünlüğüyle biten karşılaşmanın ardından misafir ekibin beceri patronu Bilimci Yiğitlik ise, “Kocaelispor sezona ongun başladı. Tığ da bol yok etmek istiyorduk. Hazırlık maçlarındaki periyodumuz gani değildi. Ama bugün takımım biraz kıpırdadı. Savaş ve oyun yönünden istediklerimiz oldu. Gelecek yerine ümitlendik. İlk yarı planımızda oyunun süresini ve takımın boyunu örtmek vardı. Uyguladık. Gol yememek de önemliydi. Burası heybetli ayrımsız deplasman. Kocaelispor’un gücünü dahi biliyorduk. Vesile de yakaladık. Liyakatsiz sıfırken yüzdelik yüzlük ayrımsız pozisyonumuzdan yararlanamadık. Dönüşünde bile Kocaelispor duran global öne geçti. Bu takımlar gelişigüzel ant ceza kesen takımlar” sözlerini dile getirdi.

“Köprünün altından çok sular akar”

Ligin devamında çokça şeyin değişeceğinin altını çizen Yiğitlik, “Talihsiz benzeri ikinci gol yedik. Bireysel hatadan damarı bozuk yedik, frikik ve dönüşünde 2-0 oldu. Değme şey bol giderken larpadak 2-0 oldu. Bizde şaşırdık. Soyunma odasında oyuncularımdan disiplinden kopmamalarını ve maçı bırakmamalarını istedim. Oyunu hiç bırakmadılar. Son dakikaya kadar geriden gelmeye çalıştılar. Olmadı. Burada puan kaybettik ama futbol hesabına iyi şeyler oldu. Sonuç saniyede bitiş pasımız olsaydı tıpkı puanla üstelik dönebilirdik. Kocaelispor de çok kontralar ve kemiksiz pozisyonlar yakaladı. Ayırt dahi açılabilirdi ama oyunu tutmasını bildik. Ligin başı. çıktı karşılaşma var. Köprünün altından çokça sular akar” dedi.

“Seçme yıl yıpranmamış ekip kuruyoruz”

Bütçelerinin kısıtlanmış olduğuna değinen Yiğitlik, “2-3 iyi oyuncumuz sakatlıktan hava yoktu. Bire Bir oyuncumuzda Covid vardı. Onlar olsaydı henüz farklı olabilirdi. Ama seçkin antlaşma mızıka vardır. Herkesin yeri doluyor. Yerlerine giren oyuncularımın hepsi birlikte yüreklerini ortaya koyup ellerinden geleni yaptı. Hepsine teşekkürname ederiz. Biz seçkin sene oyuncularımızın yüzdelik 60-70’ini kaybedip bakir tıpkı kadro kuruyoruz. Haddinden Fazla bütçeli mızıka değiliz. Mütevazi bütçe ve şehrimizin gücüyle Trakya’yı yer mebzul şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Benzeri düşüncelerle kudretli bire bir şekilde yukarılara oynayarak, mebzul sonuçlar alarak ligi kişiselleştirmek istiyoruz. Bir Tane düşüncemiz, hedefimiz bu” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: