Kocaeli’de sakat 2 kardeşin otopark hayali ana oldu

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde kıvrak 2 mânialı kardeşin parkta oynama hayalini, evlerinin bahçesine otopark düz yazı eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Fatma ve İsmail Aksüt çifti, oğulları down sendromlu Abdülkadir (18) ve zihinsel özürlü Çınar’ın (7) park hayalinin gerçekleşmesi üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan içtimai medya üzerinden yardım istedi.

Özel bireylere müteveccih desteğini esirgemeyen Büyükakın, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına park yapımı üzere istek verdi.

Bunun üstüne harekete geçen şehremaneti ekipleri, ailenin oturduğu lüp bahçesine bala parkı yaptı.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan anne Aksüt, çocukların için park yeri talebinde bulunduğunu belirtti.

Parkın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür fail Aksüt, “Çocuklarımın sair çocuklarla harmoni sorunu yaşaması benim amacıyla da torunlar üzere üstelik baskı oluyordu. Bahçemiz da müsait olduğu için Başkanımıza toplumsal iletişim araçları hesabından talepte bulunduk. Başkanımız dahi bu talebimize cevap verdi ve 1 hafta içre parkın montajı yapıldı. Çocuklarım bu parkı görünce çok mutlu oldu. Bizler birlikte bahtiyar olduk. Çocuklarımızın mutlu olmasına, yüzünü gülmesine etmen olduğunuz için teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: