Kocaeli yerel haberleri: 5. Kocaeli Uluslararası Balık Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde planlı 5. Kocaeli Uluslararası Balık Yakalama Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Türkiye’nin ayrımlı illeri ve birçok ülkeden toy oyun balıkçısının katıldığı 5. Kocaeli Arsıulusal Balık Yakalama Yarışması, Uzunkum Gusto Parkında gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Kandıra Belediyesi, İmeak Deniz Tecim Odası Kocaeli Şubesi ile Kocaeli Sportif Yerleştirme Balıkçılığı Doğa ve Su Sporları Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Arsıulusal Balık Yakalama Yarışması’nda dereceye giren sporcular yürek ve hediyelerini aldı.

8 ayrımlı türde 57 balık yakalandı

Karadeniz sahillerinde yapılan önceki Arsıulusal Balık Yakalama Yarışması’na 8 ayrı ülkeden 16’sı ecnebi toplamda 120 sportmen katıldı. Yarışmacılar kefal, mırmır, ispari, minekop, kurdele balığı, açkı balığı, eşkina ve kalkan oluşmak için 8 farklı türde 57 balık yakaladı. Komple mahmul sabık yarışmanın bergüzar törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, İmeak Bahir Ticaret Odası Kocaeli Yazıhane Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Sportif Dek Balıkçılığı Tabiat, Su Sporları Kulübü Başkanı Porte Evren Bastık, çolpa oyun balıkçıları ve vatandaşlar katıldı.

Genişlik nazik balık 18 santimetre

Yarışma umumi sıralamasında 4 balık 86 puanla Çanakkale’den Abdülkadir Arkış ve Muhammet İnan birinci, 5 balık 51 puan ile Kocaeli’den Gamze Dönmez ve Emre Dönmez ikinci ve 1 balık 40 puan ile Antalya’dan Hazar Gürlevük ve Kağan Yılmaz üçüncü oldu. Yeryüzü balaban balık yakalama kategorisinde ise Hollanda’dan Miranda Willemse 18 santimetre pisi balığı yakalayarak bir numara oldu. Yarışmada toplamda 57 balık tutuldu. Tutulan balıklar yeniden denize bırakıldı. Dereceye giren sporcuların ödüllerinin verilmesi sonrasında tören düzeni ve sporcular andaç fotoğrafı çektirdi. – KOCAELİ

Share: