Kızılay’ın kampanyasına Aksaray’dan korkulu sargı

Kızılay’ın kampanyasına Aksaray’dan pahal rabıt

AKSARAY – Kızılay marifetiyle güçlükle genelinde, “Öne çık, hanay kurtar” sloganı ile başlatılan dem bağışı kampanyasına Aksaray’de vatandaşların okkalı ilgisi gösteriyor.

Türk Kızılay’ı aracılığıyla nefes bağışının önemine ilgi çekmek ve koku verecek vatandaşların sayısını çoğaltmak amacıyla sınırlı genelinde başlatılan, “Öne çık, avlu kurtar” kampanyası Aksaray’üstelik dahi ağır sıklet ilgi görüyor. Sabahın er saatlerinde Kızılay’ın SMS sistemi üzerinden bilgilendirilen vatandaşlar 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’ndaki Müteharrik Koku Hediye Merkezine nida ediliyor. SMS sistemi üzerinden ve Kızılay’ın ayrıksı davet yollarıyla içki bağışına mevrut vatandaşlar evvel kendisine dem bağışına ahenkli olup olmadıklarına dair merkez dolduruyor. 20 soruluk formu doldurarak soluk testinden sabık vatandaşlar Ateş Parçası Kan Ihsan Merkezinde görevli ehlihibre doktorların muayenesinin peşi sıra soluk bağışında bulunuyor. Sabahleyin saatlerinde samimi koku bağışına mevrut vatandaşların sayısı akşam saatlerine kadar çarçabuk artarken, Kızılay site genelindeki çağrılarına devam ediyor. Uzmanlar zaman bağışının hem kalp sağlığı açısından yararlı olduğunu dile getirirken, hem dahi 3 hayatın kurtulabileceğini belirtiyor. Zaman bağışında bulunan vatandaşlar ise keyif açısından faydalı buldukları bağışı, hayat yetirmek talip vatandaşlara tavsiye mektubu ediyor. Kızılay, 18 ile 60 yaş arasındaki yekpare bağışçıları 15 Temmuz Milli İrade Meydanındaki Cıvıl Cıvıl Dem Bergüzar Merkezine davet ediyor. İç Anadolu Bölgesindeki kanlar önceki yerine İç Anadolu Bölgesindeki hastanelere çabuk yetiştiriliyor.

Işlek Nefes Bağışı Merkezinde memur Uzman Hekim Bekir Kapancı, çağ bağışının hem 3 hayatı kurtardığını hem de faydalarını anlatarak, “Kayseri Kızılay soluk bağışı bölgesinde fariza yapıyorum. Aksaray’a geri geldik. Halkımızın okkalı benzeri teveccühü var, inşallah devamını de bekliyoruz. 18-60 yaş arasındaki mecmu sağlıklı insanları içki bağışına nida ediyoruz. Aksaray’daki vatandaşa ulaşmamız için SMS sisteminden bilcümle vatandaşlarımıza SMS gönderiyoruz. Onların buraya gelip zaman bağışı yapmaları bizim amacıyla haddinden fazla mefret zira cümle İç Anadolu Bölgesine yeniden İç Rum Bölgesindeki geçmiş kanlar gönderiliyor. O yüzden hepsini bekliyoruz. Zaman bağışının en iri faydası ihtisas sağlığını koruması üzerine, kolesterolü düşürdüğü amacıyla önsezi sağlığı konusunda berenarı müspet külfet ediyor. Aynı zamanda vücudu gıdalardan, sulardan aldığımız bir nice toksinden arındırıyor. Bu yüzden dahi haddinden fazla faydalıdır. Artık günümüzde cümle tıbbi ekip tarafından önerilen bir işlemdir. Sağlığı destek olmak hesabına, hem 3 kişinin hayatı kurtarılmış oluyor, hem de kişilerin namına yararlı olmuş oluyor. Hepsini bekliyoruz inşallah” dedi.

Koku bağışında kâin Cebrail Görgülü ise ilçeden gelerek faydalı bulduğu soluk bağışını başvuru ederek, “Ağaçören ilçesinden geliyorum. Koku bağışı fayrap etmek için geldim. Bu koku bağışını yüz kere verdim. Sağlığım için ve 3 maltalık yetmek üzere bunu lüzum hissediyorum. Bütün vatandaşlarımızı dem bağışına çağırma ediyorum. Kızılay’ın kana verdiği hizmetlerden ufuk teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımıza lazım kan bağışında bulunmaları çağrısında bulunuyoruz. Bire Bir duygusal idare etmek kadar hak tıpkısı şey var mı? Tıpkı birey yönetmek isteriz” diye niteleyerek konuştu.

Share: