Kış lastiğinde kiralama dönemi

Tesla’nın sahibi Elon Musk, BENDE Kongresi’ne çağrıda bulundu.

Musk, Wall Street Journal CEO Konseyi Zirvesi’nde yaptığı açıklamada, elektrikli araçlara ve altyapıya ilgilendiren yapılması planlanan hükümet yardımları karşı konuştu.

BÜTÇE AÇIĞI UYARISI

Kongre’nin Biden yönetiminin elektrikli vesait üzere sübvansiyonları artırma tasarısını onaylamaması gerektiğini tamlayan Musk, ters halde bütçe açığının artacağı uyarısında bulundu.

Milyarder girişimci, sendika destekli elektrikli araçlara 4 bin 500 dolarlık eklenmiş benzeri kazanç teşviki verilmesi önerisine yönelik cazibe ve Demokratlar hakkındaki eleştirilerini artırmış durumda. bu arada Tesla ve yabancı otomobil üreticilerinin BENDE fabrikalarında sendikaları bulunmuyor.

“TASARININ GEÇMEMESİ HENÜZ İYİ OLABİLİR”

Musk, “Esaslı atılmak icabında, tasarının geçmemesi daha bol olabilir. Kelimenin tamam anlamıyla bütün sübvansiyonlardan kurtulun diyorum” dedi.

VERGİ KONUSU

Amerikan iş insanı, antrparantez Demokratların milyarderlerden alacak alınması önerisine karşı olduğunu birlikte yineledi. “Şişman ustalık sergileyen insanlardan sermaye tahsisi işini kabul etmek mantıklı değil” diyerek konuştu.

NEURALINK’TE GELECEK YIL BEKLENTİSİ

Musk ayrıca beyin çipi girişimi olan Neuralink’in ati sene adam denemelerine başlamayı umduğunu söyledi. “Neuralink ile omurilik yaralanması olan birine kül üzeri işlevselliğini köylü kazandırma şansımız olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Grimes ile Elon Musk’un ihtilaf nedeni ezgi sözlerinde

 

Musk’tan siyasetçilere ‘yaş kotası’ teklifi

 

Elon Musk: Kanıtlarım var! Elektronik Beyin oyununun içindeyiz

 

Share: