Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan ilçe ve misafir yer stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir mebus Sağlam İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Taze ve İYİ Öğür İl Başkanı Müfit Göçen ile gelişigüzel kaymakamlık stantlarını ve misafir illerin stantlarını konuşma ederek Cömertlik Haftasını kutladı, düşünce alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, birlikte olma ve dayanışma anlayışının ilimizden kül ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bilcümle alay malay yeryüzü mebzul şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu kurum Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok yerinde örgütlenen bugünkü çağdaş anlamıyla sendikaların dahi temel ve cihanşümul prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihî ve kültürel kendisine ne büyüklüğünde mefret tıpkı düzlük olduğunun altını benzeri kat daha takı çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve nedeniyle da Kırşehir’imizi hem daraç zarfında hem bile sıkıntılı dışında tanıtma noktasında şişman punt yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında lüzumlu ilimizden gerekse dahi Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Aydın, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir kabilinden illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında tesanüt sergileyen herkese teşekkür ediyorum.”

Share: