Kiralık sülale fiyatlarını faziletkâr bulan mektepli karavanda yaşıyor

Kiralık familya fiyatlarını faziletli bulan mektepli karavanda yaşıyor

SAMSUN – Samsun’da aynı üniversite öğrencisi, aile kiralarını çok bulunca memleketinden getirdiği karavanda yaşamaya başladı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sunturlu Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Işaret Tasarım Bölümü’nde okuyan 23 yaşındaki Sonkan Barutçu, istediği fiyata kiralık familya bulamayınca için ayrımsız çözüm geliştirdi. Barutçu, memleketi Trabzon’dan getirdiği karavan ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı’nda kalmaya başladı. Karavan Park’a ayda gelişigüzel öz dahil 750 mira veren Barutçu, hayatından memnun.

“1 pozitif 0 ev ile tıpkısı imkanlarda olduğunu söyleyebilirim”

Üniversitedeki evvel senesinde eve çıktığında 450 lira olan kirasının pandemi sürecinden sonradan 2 bin teklik ve 3 bin teklik arasında benzeri eşit aralığında olduğu için benzeri çıkar yol arayışına girdiğini belirten Sonkan Barutçu, “Bu süre ortamında karavanda yaşamla ait tetkikat yapmaya başladım. Sonuçta eve verecek olduğum benzeri bütçe vardı. Maaş 3 bin liradan yılda 36 bin lira eve ayırmam gereken benzeri mülk vardı. 4 yıllık eğitim hayatımda evde kalsam bu servet 120 bin küsur tıpkı para yapıyordu. Bu bana mantık gelmedi. Ben birlikte akıllıca benzeri fiyatta karavan alıp karavanda yaşamaya değişmeyen verdim” dedi.

Mahiye 750 teklik ödüyor

Karavan alanına ayda 750 teklik ödediğini belirten Barutçu, “Şu zamanda gayet akilane bir kıymet olduğunu düşünüyorum. Karavanda yaşamanın gelişmemiş zorlukları var amma stüdyo ocak ile bire bir imkanlarda olduğunu söyleyebilirim. Karavanın zorluklarından birisi zarfında cağ olmaması. Bu ihtiyacı karavan alanında duş alınacak yerlerden karşılıyoruz. Kışın biraz tahakküm oluyor. Bu laf haricinde metanetli tıpkı gravite yaşamadım. Doğrusu bulunduğumuz alanda düzenlilik tedbirleri var. Şuanda ayrımsız eve çıkmak yeryüzü az mahiye 3 bin liradan başlıyor. Onun eşyası, faturası derken daha masraflı aynı hale geliyor. Karavanda fatura derdin bulunmayan. Maaş aynı sevap var. Herhangi Bir özdek buna karışma” diye niteleyerek konuştu.

Karavanı ayrımsız şalter sayesinde Trabzon’dan getirdiğini ifade fail Barutçu, “Buraya yerleştirdikten bilahare tıpkı henüz hareket ettirme ihtiyacı duymadım. Hakeza ayrımsız imkanı olan öğrencilere de tavsiye mektubu ederim. Eve çıkanlar geçmiş zamanlarda güvence akçesi, emlak bürosu ücreti derken banal benzeri mülk ödüyor. Ego onların 1 ayda verdiği parayla 1 yıl burada konaklanabiliyorum” şeklinde konuştu.

Share: