Kimlik Bildirimi Zımnında Ilk Tartıştı Sonra Arkadaşlarını Çağırdı Hastanede Tıbbi Sekreteri Zedelenmek Etti İddiası

ERKAN KARA

Eti Üniversitesi Erol Olçok Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde mazi akşam ezanı kimlik genişlik nedeniyle A.I.Ç isimli kişiyle tartışan tıbbi yazman Mehmet Amiyane tartıştığı hayat ve beraberindekiler eliyle çarpma edildi. Saldırganlar gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre; Yozgat Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde tıbbi yazman olarak müteharrik Mehmet Bayağı ile  A.I.Ç. (27) ortada kimlik sunu dolayısıyla mazi akşam hastanede yavuklu ağız dalaşı artık. Şifahane düzenlilik görevlileri A.I.Ç.’yi görüngü yerinden uzaklaştırırken, Mehmet Gerçekten birlikte koyuverme için ayrıldı. Müstacel methal kısmında N.D. (18), A.I.Ç. ve S.G. (22) ile karşılaşan Mehmet Kıytırık ile çevre konuştukları tam S.G., Mehmet Sıradan’e baskı attı. Kıtipiyoz bile kendisini savunurken aykırı yumruklaşmalar yaşandı.

Darp edilen keyif çalışanı Mehmet Sıradan “mahdut tıbbi engelleme ile giderilemeyecek” yaralanma raporu aldı. Olayın peşi sıra şüpheliler S.G., N.D., A.I.Ç. ve Ş.Ç ayn altına alınarak adliyeye gönderme edildi.

“SİSTEMİN AKSAKLIĞINDAN SAĞLIK ÇALIŞANI SORUMLU DEĞİLDİR”

Esenlik sekreterinin saldırıya uğraması zımnında Sili Afiyet İş Sendikası, Tabipler Odası, Afiyet-Sen, Türk Afiyet-Sen, Curcunalı Sendikası ve Umumi İş Sendikası eliyle cemaziyelevvel akşam hastanede eş matbuat açıklaması ile atılım protesto edildi. Hastanenin poliklinikler bölümünde gerçekleştirilen açıklamada yapılan hücum eşkıyalık yerine değerlendirildi. Doktor, hemşire, asayiş, sekreter, katışıksızlık ve klinik çalışanlarının arada bir ölümle sonuçlanan şiddete maruz kaldıklarının belirtildiği açıklamada, hastane görevlilerinin amacının çabucak hastaya bakım olduğu, hastanın ister hayata döndürülmesi gerekse sağlığını yerine aktarmak amacıyla çabalandığı kaydedildi.

Sistemin aksaklıklarından esenlik çalışanlarının sorumlu olmadığının vurgulandığı açıklamada, “Sağlıkçıya çabukluk sizin sorununuzun çözümü olmayacaktır. Tığ sağlık çalışanları kendisine yetkililerden sesimize kulak vermelerini toplumumuzda anbean mütezayit şiddeti ortadan kaldıracak önlemlerin bire bir dakika evvel alınmasını sağlık çalışanlarına sıkı ilişik yasalı düzenlemelerin ivedilikle hayata geçirilmesini istiyoruz” denildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Hastane ÖnüAcil ÖnüHasta Yakınlarının Göçüm ile GelmesiTıbbi Yazman ile TartışmalarıÖz Afiyet İş Sendikası Basın Açıklaması (1.21)

Share: