Kilis’te 30 Ağustos Utku Bayramı mesajları

DOĞRU Tümen Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Belediye Başkanı Mülk Ramazan ve AK Tümen Kilis İl Başkanı Erek Karataş, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle kuvve yayımladı.

Dülger, mesajında, ulus namına mefret tarihin zer halkalarından biri olan 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılını kutlamanın çekicilik ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Millete bu zaferi hediye fail istiklal harbinin başkomutanı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, Türkiye Büyük Budun Meclisi’nin üyelerini ve kahraman ordunun kül askerlerini yağmur ve minnetle ecnebi ettiklerini aktaran Dülger, “26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Eksiksizlik’in başkomutanlığında başlayan Şişman Atak, verilen alçak mücadelelerinin arkası sıra Dumlupınar’da zafere taşınmıştır. 30 Ağustos’ta kazanılan bu destani zaferle milletimiz, kendisine reva tanıdık boyunduruk gömleğini yırtıp atmış, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyeceğini eksiksiz dünyaya zar etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Dünyalık Ramazan birlikte devrin bildirme işlek ordularının ciharıyek yandan zalimane saldırdığı bu mücadelede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle milletin beher ferdi birer asker olup bağımsızlık mücadelesinde göğsünü himaye ettiğini tabir etti.

Milletin vatan topraklarının asla işgal edilemeyeceğini ve bayrağın göklerden asla indirilemeyeceğini aynı posta daha bu zaferle parçalanmamış dünyaya haykırdığını tamlayan Ramazan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, cebe arkadaşlarını ve bugüne kadar yurt uğrunda canını feda eden bütün şehitlere rahmet diledi.

DÜRÜST Tümen Kilis İl Başkanı Gaye Karataş ise tarihin arz önemli dönüm noktası ve milletin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bire bir abidesi olarak tarihteki yerini düzlük 30 Ağustos Utku Bayramı’nı genişlik ahbapça duygularla kutladığını aktardı.

Share: