Keyif Bakanı Herif açıkladı: İstanbul’da yatalak hastaya dağ aksata yapılan hastane kapatıldı

Ataşehir’deki özel tıpkı hastanede vazifeli personel, tedavi avrat hastayla alay ederek bu anları kayda aldı. Içtimai medyada yayınlanan ve reaksiyon çekici görüntülerde bire bir personel hastanın yüzüne mülk atarak taşlama ederken, ötekisi ise küfrediyor.

MÜFETTİŞLER GÖREVLENDİRİLDİ

Afiyet Bakanı Fahrettin Herif konuya ilgilendiren toplumsal iletişim araçları hesabından açıklama yaptı. Icra Vekili Âdem, “Zaman medyada paylaşılan, İstanbul’de tıpkı hususi hastanede başlangıçta kaydedildiği belli kabul edilemez görüntüler üstüne derhal Afiyet Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma perese edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular banko cezasını çekecek.” dedi.

FAALİYETLERİ DURDURULDU

Esenlik Bakanı Fahrettin Kayırıcı, akşam saatlerinde konuyla ilgili tıpkısı açıklama elan yayınlayarak hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti. Bakan Eş, “Esenlik hizmeti ilkeleri ve insanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği özel hastanenin FAALİYETİ DURDURULMUŞTUR. Suçlular layık oldukları cezayı matlup. Sağlıkta yiğitlik sarsıcı hiçbir fiile toleransımız yoktur. Mesleğimizin kaynak mensuplarının üzüntüsü tarif edilemez” ifadelerini kullandı.

HASTANE, İŞLERİNE SON VERDİ

Türkiye’yi ayağa kaldıran skandal görüntülerle ilişkin olayın yaşandığı hastaneden da açıklama geldi. bahis konusu bildirim üzerine haklarında ihbar ve ithamda bulunulan şahısların acilen ve senkronik olarak soruşturmanın selameti açısından görevden ahali çektirildiği dile getirilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Kendileri hastaneden aforozlu, zaruri soruşturma tıbbi töre bilimi ve sıkı kurullarımız marifetiyle titizlikle ve çok taraflı yerine yürütülmüştür. Hastanemize görüntü ve patırtılı kayıtları ile ihbarda mevcut ve elinde bambaşka kayıtlar bulunduğunu bile tez fail kişiden, soruşturmada kullanmak ve ilişik personele ilişkin cürüm duyurusunda bulunmak amacıyla bütün kayıtlar irade edilmiş, fakat talebimiz kabul görmemiştir. Soruşturmanın tamamlanması akabinde Disiplin Kurulumuzun kararıyla ilgililerin hisse senedi akitleri 24 Küçük Ay 2022’da feshedilerek, eş zamanlı yerine çıkışlı Cumhuriyet Savcılığı nezdinde cürüm duyurusunda bulunulmuştur.”

Açıklamada, “Yaşanan bu serencam adım müessif hadiseye dayalı türel sürecin en andıran takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı bütün kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız” ifadesi kullanıldı.

Share: