Keşan’da FETÖ operasyonu: 4 durdurma

Edirne’nin Keşan ilçesinde düzenlenen eş operasyonla durdurulan araçlarda FETÖ şüphelileri yakalandı. Yunanistan’a kaçmaya hazırlanan 2’si Fetullahçı Yıldırı Örgütü (FETÖ) şüphelisi koyulmak amacıyla 4 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, ortak ameliyat yapan Edirne İl Güvenlik Müdürlüğü ve Keşan İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne sınırlanmış Terörle Uğraş Takım Amirliği ekipleri, Yunanistan’a kaçış hazırlığında olan iki berbat aracı durdurdu.

Keşan- Malkara yolunda durdurulan ve sürücülüğünü Ç.G. ve K.T.’nin yaptığı araçlarda kontrol yapılırken, gayrikanuni yollardan yurtdışına kaçmaya etkin Türkiye İŞKUR Umumi Müdürlüğü’nden ihraç bilirkişi yardımcısı A.Y., sınıf öğretmenliğinden ihraç M.Y., polis güçleri memurluğundan ihraç Y.A. ve ev hanımı L.K. yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ‘FETÖ/PDY’ye uzuv girmek’ suçundan dosyalarının olduğu belirleme edilirken, kişiler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkartılan A.Y. ve M.Y., adli arama neredeyse erkin bırakıldı.

Araç sürücüleri Ç.G. ve K.T. ‘göçmen kaçakçılığı’, Y.A. ve L.K. ise ‘FETÖ/PDY’ye üye gelmek’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi. 2 organizatöre 21 bin 924 lira yönetsel nakdî ceza uygulandı. – EDİRNE

Share: