Kaymakam Daştan karye ziyaretlerini sürdürüyor

Kağızman Kaymakamı Okan Daştan, köy ziyaretlerine devam ediyor. Daştan, köy ziyaretlerinde gazi ve şehit ailelerini de evlerinde ülfet ederek bir süre arkadaşça etti.

Kars’ın Kağızman ilçesi Kaymakamı Okan Daştan, sık sık gerçekleştirdiği karye ziyaretlerine Üst Karagüney, Hor Karagüney, Karakale ve Donandı köyleriyle devam etti.

Köylerin umumi durumu için muhtarlardan bilgi alan Kaymakam Daştan, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Dile getirilen hususların çözüme kavuşturulması üzere muktezi çalışmaların yapılacağını belirtti.

Daştan, ziyaret ettiği köyde Gazi Hasan Karataş’ın ailesini hanelerinde mülakat ederek onların nakız ve hatırlarını sordu. Daştan, Martir Süleyman Parlak’ın ailesini ülfet etti. Şehidin temel ve babası ile sohbet eden Daştan, “Kapımız gelişigüzel ant şehit ve gazi yakınlarına sonuna büyüklüğünde boş, her etki ve sorununuz olduğunda bizlere iletin. Devletimiz martir ve gazi ailelerinin seçme ahit yanındadır” dedi.

Ilçebay Daştan, köy ziyaretlerinin ardından ilçe merkezine döndü. Kaymakam Daştan’ın köy ziyaretlerine bitmeme edeceği öğrenildi. – KARS

Share: