Kaybolan annesinin kaçırıldığını ileri sürdü

Kaybolan annesinin kaçırıldığını encam sürdü

TOKAT – Tokat’ta biranda ortadan kaybolan kadından 5 gündür yapılan taharri çalışmalarında aynı ize rastlanmadı. Annesinin kaçırılmış olduğunu düşünen Tayfur Mavi, “Başını alıp gitse cüzdanını alır, ayakkabısını giyer bile giderdi” dedi.

Tokat’ın Almus ilçesine vabeste Ataköy beldesinde diri evli ve 5 çocuk annesi Ön Gün Mavi (64), 17 Aralık 2022 tarihinde öğle saatlerinde kayboldu. Fikri Semavi, eşini evde ve çevresinde bulamayınca güvenlik güçlerine selen verdi. Açıkgöz ve AFAD ekipleri ihbar üzerine kontrol çalışması başlattı. Habbe çevresi ve ahırında kontrol yapıldı. Tokat İl Güllabi Komutanlığından etki izlem köpeği Tank ile Samsun İl Bitirmiş Komutanlığından kadavra köpeği Cılız ahırda arama yaptı. Çevre yakınlarındaki ormanlık alanlarda ise Kurtlar Taburu ile Almus İlçe Güllabi Komutanlığı’ndan timler kontrol çalışmasına katıldı. Yapılan kontrol çalışmalarında bire bir ize rastlanmadı. Bitirmiş ekipleri marifetiyle ifadesi alınan 1 kaba başıboş bırakıldı.

Annesinin zayi haberini İzmir’den alarak Tokat’a mevrut Tayfun Mavi, küfürlü mesajlar yazarak ailesini erinçsiz eden kişiden şüphelendiklerini söyledi. Mavi, şahsın annesini evden kapının önüne çıkarttığını, kafasına dayak ile vuran 2 kişinin otomobile bindirdiği şeklinde tabir vermiş olduğunu anlatım ederek, “Elan sonradan özlük korkarak hakeza tıpkı tabir vermiş olduğunu söylemiş. Hastalık hakeza konuştu bilmiyoruz. Kimseyle bire bir kavgamız, algı verecek davamız yok” dedi.

Annesinin kaçırılmış olabileceğini encam sürdü

Annesinin evde biranda kaybolmuş olduğunu ati süren Mavi, “Babam saat: 10.00 kabilinden evden huruç. Bayağı mahallede çalıştığı yere yemeğe çağırmak için telefonla aramış. Telefona yanıt alamayınca eve gidiyor. Ocakta tava göynük, benzen kudurgan şekilde buluyor. Sonradan çevreyi arıyor bulamıyor. Annemin dışarı çıkarken giydiği kara lastiği kapıda buluyor. Terlikle nereye gidecek diyor. Bulamayınca jandarmaya vukuf veriyor. Aranmadık saha kalmadı, kaçırıldı diyerek düşünüyorum. Başını alıp gitse cüzdanını alır, ayakkabısını giyer da gider. Sırtına bire bir molekül giyer. Bu soğukta hangi yapıyor anam? Gözümüze aymazlık girmiyor” diye konuştu.

Annesinin Amasya’da görülüğü iddiası

Semavi, Amasya’nın Merzifon ilçesinde annesini gördüğünü iddiası ile arayan 1 kişinin olduğunu belirterek, “Şuan ihbar doğrultusunda düzenlilik güçleri araştırıyor.

Share: