Karye okulu fahri gençlerin tarafından renklendi

Türk Kızılay Kilis Şubesi gönüllüleri, karye okulunu boyadıktan sonra duvarları resimler ve çizgi film karakterleriyle renklendirdi.

Merkeze sınırlanmış Uzunlu İlkokulu’nun eksiklerini tayin eden gönüllü gençler, aldıkları fırçalarla öğrencilerin yetişek gördüğü okulu boyadı.

Gençler, çocukların sevdikleri cızık film karakterlerini duvarlara çizdi, okulun çevresinde saffet yaptı.

Türk Kızılay Karı Kilis Teşkilatı Başkanı Gülay Gökalp, AA muhabirine, insanca ihtiyaca yardımı olan seçme alanda Kızılay gönüllülerinin sahada olduklarını söyledi.

Türk Kızılayın 2030 stratejilerinden birisi olan kalifiye eğitime destek yüklemek amacıyla gelişigüzel sene olduğu kadar bu yıl bile kendilerine tıpkı okul belirlediklerini nâkil Gökalp, şöyle devam etti:

“Buradaki amacımız biraz de gönüllülüğü yükseltmek, gençlerimize, kadınlarımıza gönüllülüğü ilkah etmek. Bugün de henüz önceki yıllarda yaptığımız üzere yaklaşık 60 gönüllümüzle buradayız. Uzunlu köyündeki ilkokulu güzelleştirip renklendiriyoruz. Belde temizliğiyle başlayıp henüz sonra çocuklarımızın ekol alanlarını belirginleştirdik. Onlara daha özgür oynayabilecekleri aynı oyun alanı oluşturduk. Onun dışında okulumuzun duvarları amiyane eskiydi, onu yeniledik. Fahri arkadaşlarımız ekol duvarına figürler çizdi, okulu henüz bile pir aynı alana çevirdik.”

Öğrencilerden Azra Korkmaz dahi okullarının çok domuzuna olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: