Kars’ta kendisini rahatsız fail kişiyi öldüren kızın yargılanması sürüyor

Kars’ın Arpaçay ilçesinde kendisini huzursuz ettiği iddiasıyla tartıştığı kişiyi köy meydanında öldüren ortaöğretim öğrencisi A.E’nin yargılanmasına bitmeme edildi.

Kars 1. Pahal Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tanık Ç.M. ve canip avukatları katıldı. Duruşmaya güzeşte celse tahliye edilen maznun A.E. ise katılmadı.

Tanık Ç.M. ifadesinde o devir ekol müdür vekili olduğunu anlatım ederek, “A.E’nin amcası ve dayısı köyde tıpkı kişinin kızı huzursuz ettiğini ve kaçırma talebinin olmasından kıran okulda ve pansiyonda vacip önlemleri almamızı istedi. Biz dahi durumu ekol polisine bildirdik. Daha bilahare okulda yapılan aramada bir maket bıçağı bulundu ve bu maket bıçağının dahi A.E’ye ilgilendiren olduğu belirleme edildi. Ailesi ile yapılan görüşmede, A.E’nin okula maket bıçağı ile gidip geldiğini bildirdik. Ego bu olaylara birebir tanık olmadım, okuldaki özge öğretmenlerden duydum.” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı 16 Şubat 2023’e erteledi.

Olay

Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Kardeştepe köyünde kendisini huzursuz ettiği iddiasıyla 28 Şubat’ta tartıştığı Birdal Doğan’ı evinin yakınındaki karye meydanında silahla vurarak öldüren Şehit Açık Deniz Yılmaz Küçük Asya Lisesi 11’inci dershane öğrencisi A.E. için hazırlanan iddianamede, “Kımıldatma altında isteyerek öldürme” suçundan 12 yıla büyüklüğünde hapishane istenmişti.

Sanık, 5 Temmuz’daki evvel duruşmada boşaltma edilmişti.

Share: