Kars’ta defineciler ‘pes’ dedirtti

Kars’ta akıllara sakinlik veren gömü arayışı, jandarmaya takıldı. 7 defineci, kepçeyle çaktırmadan hafriyat yaparken suçüstü yakalandı.

Defineciler, hayretlere düşüren gömü arayışında kazma kürek namına kepçe kullandı. İki iş makinesi, bir makine ve hafriyat malzemelerine el koyan güllabi, olayla ilişkin 7 şüpheliyi gözaltına alındı.

Kars İl Açıkgöz Komutanlığınca yapılan çakal planlama ve takip sonucunda, Sarıkamış’ta destursuz kazı işleyen 7 münasebetsiz, cürüm aletleri ile alay malay suçüstü yakalandı. Görüngü durumunda yapılan çalışmada; hafriyat fora etmek için geçer 2 hareket makinesi, 1 araba ve haddinden fazla sayıda malzemeye umum konuldu. Gizlice kazı işleyen şüpheliler, gözaltına alınarak Uyanık Komutanlığına getirildi. Şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Konuyla ilgili kendisine Kars Valiliğinden yapılan bağlanmış açıklamada, “İl Bitirmiş Komutanlığı, birincil vazifesi olan, birlik vatandaşlarımızın itimat ve huzuru ile asayişin realizasyon ve muhafazasını icat etmek üzere ağırlık sahasında faaliyetlerine selis yerine devam etmektedir” denildi. – KARS

Share: