Kars’ta defineciler ‘pes’ dedirtti

Kars’ta defineciler ‘pes’ dedirtti

Kepçe ile define aradılar

Jandarma, 7 defineciyi cürmümeşhut yakaladı

KARS – Kars’ta akıllara sakinlik veren gömü arayışı, jandarmaya takıldı. 7 defineci, kepçeyle habersizce hafriyat yaparken suçüstü yakalandı.

Defineciler, hayretlere düşüren gömü arayışında kazma kürek yerine kepçe kullandı. İki iş makinesi, aynı makine ve kazı malzemelerine ahali koyan cingöz, olayla ait 7 şüpheliyi gözaltına alındı.

Kars İl Bitirmiş Komutanlığınca yapılan çakal planlama ve takip sonucunda, Sarıkamış’ta müsaadesiz kazı yapan 7 dalavereli, cürüm aletleri ile alay malay cürmümeşhut yakalandı. Olay durumunda yapılan çalışmada; hafriyat beğenmek amacıyla makbul 2 hareket makinesi, 1 araba ve çokça sayıda malzemeye ahali konuldu. Sinsice hafriyat işleyen şüpheliler, gözaltına alınarak Cingöz Komutanlığına getirildi. Şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Konuyla ait kendisine Kars Valiliğinden yapılan kayıtlı açıklamada, “İl Cingöz Komutanlığı, birincil vazifesi olan, mecmu vatandaşlarımızın güven ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını uydurmak amacıyla ağırlık sahasında faaliyetlerine akıcı adına devam etmektedir” denildi.

Share: