Kars İl İstihdam Yerleşmiş Toplantısı yapıldı

İl İstihdam ve Mesleksel Eğitim Bilimi Müesses 2022 Teşrinievvel ayı çarpık çurpuk toplantısı yapıldı.

Kars İl İstihdam ve Mesleksel Yetişek Yerleşmiş’nun 4. Kolay Toplantısı, Düzentileme ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Ilbay/ Şehremaneti Komutan Vekili Türker Bikes’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Garip, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Say ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Oturmuş organı Teftiş kurulunca hazırlanan 2022 Ilkgüz ayına ilgilendiren Deli Dolu İş Gücü Programları ve Topluluk Yararına Programlarına ilgilendiren denetleme raporları İ.İ.M.EK. Yönetmeliğinin 13. maddesinin 5. fıkrası uyarınca İ.İ.M.E.K. Kurulunca onaylandı.

Sarıkamış Şehitleri Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi bünyesinde Bala Gelişimi ile İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi dalı açılması İl İstihdam ve Mesleksel Terbiye Kurulunca akıllıca görülerek İl Milli Terbiye Müdürlüğünce muktezi aksiyon ve işlerin başlatılmasına değişmeyen verildi.

Toplantıda antrparantez aynı sonraki İl İstihdam ve Mesleksel Terbiye Yerleşmiş Toplantı tarihinin 2023 Ocak kocaoğlan içerisinde yapılmasına kararlaştırıldı. – KARS

Share: